У північній частині каменоломень Стародавнього Єгипту в Асуані був знайдений так званий Незавершений обеліск, який більший будь-якого обеліска, побудованого за всю історію людства. Його висота (точніше, довжина, оскільки обеліск лежить) становить 42 метри. Одні вчені вважають, що його зведення було закинуто, оскільки в процесі будівництва виявили тріщини. Інші вважають, що фараон Хатшепсут заборонила зведення цього обеліска. Якби він був закінчений, то висота споруди склала б близько 42 м, а важила б вона близько 1200 тонн.
Дварка є одним з найдавніших міст в Індії. Зараз це місто розміром 8х3 км спочиває на 35-метровій глибині в Камбейській затоці біля західного узбережжя Індії. Відкриття було особливо дивним для вчених, оскільки Дварка старша всіх інших знахідок в даній області, принаймні, на 5000 років, що свідчить про набагато довшу історію цивілізації, ніж раніше передбачалося (радіовуглецевий аналіз оцінює вік Дварка в 10000 років). Вважається, що місто було затоплене під час останнього льодовикового періоду, коли почали танути арктичні льоди. Що дивно, багато архітектурних елементи залишилися недоторканими.
Дольмен Менга (або Куева-де-Менгу) похоронний мегалітичний курган, що датується 3-м тисячоліттям до нашої ери. Він знаходиться недалеко від міста Антекера в іспанській провінції Малага. Побудований дольмен з 32 камяних блоків, вага яких доходить до 180 тонн. Коли ця стародавня могила була розкрита і оглянута в 19 столітті, археологи знайшли скелети декількох сотень людей всередині.
Мегалітичний храмовий комплекс на острові Гозо, який старший Стоунхенджа і пірамід, є одним з найважливіших археологічних памяток на Мальті. Складається комплекс з двох гігантських храмів, споруджених в епоху неоліту (приблизно в 3600 2500 р.р. до н. е.), які оточені загальною стіною, побудованою з вертикально стоячих каменів довжиною до 5,5 м і вагою до 50 тонн. Вважається, що Джгантії була побудована для святкування родючості, оскільки в ній були знайдені зображення і статуетки, повязані з родючістю. Через гігантські розміри мегалітів в минулі століття деякі місцеві жителі вірили, що храми були побудовані гігантами.
Йонаґуні затоплений величезний мегалітичний комплекс біля берегів Йонаґуні, найпівденнішого з островів Рюкю в Японії. У 1986 році дайвер Кіхачіро Аратаке недалеко від Йонаґуні помітив дивні структури на глибині близько 25 метрів. Його приголомшили величезні прямокутні освіти (з ідеальними кутами в 90 градусів), прямі стінки, сходи, колони і ступінчасті піраміди. У центрі комплексу височіла 5-поверхова будівля заввишки 42,43 метра і сторонами 183 на 150 м. Величезний камяний монумент складався з ідеально рівної плоскої платформи і терас незвичайних форм. Також були виявлені інші цікаві обєкти, у тому числі скульптури, зроблені з каменю, які нагадують фігури тварин. Масаакі Кімура, морський геолог з Університету Рюкю в Японії, який вивчав це місце протягом більше 15 років, вважає, що вік Йонаґуні складає близько пяти тисяч років, а затоплений він був під час землетрусу дві тисячі років тому. Пізніше вздовж берегів Йонаґуні були знайдені десятки інших структур, в тому числі замок, пять храмів і щось, схоже на величезний стадіон. Всі ці споруди повязані один з одним дорогами і каналами.
Ольмеки були розвинутою ранньою мезоамериканською цивілізацією, яка мала великий вплив на більш пізні культури, такі як ацтеки і майя. Культура ольмеків процвітала в районі узбережжя сучасної Мексики з 200 до 400 р до н.е. Ольмеки були надзвичайно талановитими художниками і скульпторами, після цієї цивілізації залишилося багато статуй, стел, масок, статуеток і т. Д. Найвідомішим творінням ольмеків є гігантські камяні голови принаймні сімнадцять монументальних камяних скульптур у вигляді людських голів, які вирізані з великих базальтових брил. Вік камяних голів датується принаймні 900 р. до н.е. Зараз йде багато суперечок в наукових колах щодо походження скульптур, враховуючи явно африканські риси їхніх облич.
Храмовий комплекс на Вірменському нагірї найдавніший з великих мегалітичних споруд у світі. Його вік оцінюється в приголомшливі 12000 років, тобто Гебеклі-Тепе старший Стоунхенджа на 6000 років. Являє собою цей комплекс серію круглих і овальних структур з каменю, створених на вершині пагорба. Хоча Гебеклі-Тепе вперше знайшли в 1963 році, при подальших розкопках в 1995 році стало ясно, що комплекс складається не тільки з одного, а з безлічі храмів та інших культових споруд камяного століття.
Камені Карнаку величезна і вельми щільно група мегалітів (що складається з більш 3000 менгірів, дольменів і курганів) на території французької комуни Карнак. Мегаліти Карнака збудовані довгими рядами із сотень споруд, деякі з яких тягнуться в довжину на більш ніж кілометр. Дослідники вважають, що зведення мегалітів в Карнаці почалося десь в період неоліту (приблизно в 4000 р до н.е.), а будувалися вони протягом наступних 2000 років. Є три основні групи камяних рядів: Ле-Меньок, Кермарьо і Керлескан.
Ле-Меньок одинадцять рядів менгірів протяжністю 1165 метрів і шириною 100 метрів.
Кермарьо 10 рядів, що складаються з +1029 камяних колон, близько 1300 метрів у довжину.
Керлескан більш маленька група з 555 каменів, яка знаходиться на схід двох інших композицій. Вона складається з 13 рядів каменів загальною протяжністю близько 800 метрів.
Камяні кулі є однією з найдивніших загадок в археології, виявлених в гирлі річки Діквіс, на півострові Нікоя і на острові Каньо в Коста-Риці. З 1930 року знайшли вже сотні подібних камяних куль діаметром від декількох сантиметрів до більш ніж 2 метрів. Сьогодні налічується близько 300 куль, найбільші з яких важать понад 16 тонн. Майже всі кулі зроблені з гранодіоритами в (як вважають вчені) 1000 500 р.р. до н.е. Походження каменів оточують численні міфи. Один з них свідчить, що кулі залишилися від Атлантиди. Для чого вони використовувалися, не знає ніхто.
Острів Пасхи, який є територією Чилі, знаходиться в південно-східній частині Тихого океану. Найбільш відомий острів Пасхи своїми 887 гігантськими монолітними статуями моаї, які були вирізані місцевим населенням між 1250 і 1500 роками н.е. Висота найбільшої статуї 21 метр, а вага її становить понад 160 тонн. Середня ж висота статуй 4 метри. Велося багато спекуляцій щодо призначення статуй і ролі, яку вони грали для стародавньої цивілізації острова Пасхи, але моаї досі залишаються загадкою. Залишається сподіватися, що прийде час, коли вчені знайдуть відповідь на самі, здавалося б, складні питання.
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...
Промокоди стали невід'ємною частиною сучасного онлайн-гемблінгу, і казино Favbet не є винятком. Ці спеціальні коди пропонують гравцям додаткові бонуси та можливості, збільшуючи шанси на виграш. Використання промокодів може значно підвищити рівень задов...