Хіти тижня. Три ударні армії мали стрімко пройти Малу Азію до Стамбула: Екс-офіцер КДБ розповів, як Кремль збирався захопити Туреччину

Атомні бомби, які в серпні 1945 року США скинули на японські міста Хіросіму й Нагасакі, були застереженням американців Радянському Союзу від дій в Малій Азії.

Туреччина була під загрозою захоплення

Про це "Комсомольской правде" заявив підполковник КДБ у відставці Ігор Атаманенко, передають Патріоти України.

"Серед деяких членів Президії ВКП(б) здобула популярність ідея повернути до складу СРСР споконвічно вірменські землі, насильно приєднані Туреччиною 1918 року, і встановити в Малій Азії радянську владу", – сказав він.

За словами Атаманенка, Йосип Сталін нібито заявив на засіданні президії партійної верхівки СРСР, що "турки забезпечують зерновими всі сусідні країни, наживаючись за рахунок вірмен", і пора покласти цьому край.

"Одним потужним кидком трьох наших армій, зосереджених у районі Тебріза, ми можемо пройти від іранського кордону до Стамбула. Землі, які передбачають звільнити, до 1917 року входили до складу Російської імперії", – процитував підполковник КДБ у відставці нібито слова Сталіна.

За словами Атаманенка, радянська влада мали намір також захопити Стамбул, повернути йому "історичне ім'я" Царград і взяти під контроль прохід через Босфор і Дарданелли в Середземне море.

"Рішення про застосування Штатами атомної бомби проти Японії Трумен ухвалив лише після того, як керівник американської військової розвідки доповів: у районі Тебріза спостерігають передислокацію дивізій Червоної Армії, вони висуваються до кордону з Туреччиною", – сказав він.

Атаманенко заявив, що коли Сталіну доповіли про результати атомних бомбардувань Хіросіми й Нагасакі, про руйнування й жертви, які там були, він скасував похід на Стамбул "до кращих часів".

"Легенда свідчить, що Сталін сказав: мовляв, турки повинні все життя дякувати японцям. Він зрозумів: якщо американці скинули бомби на Японію, то вони можуть і скинути їх на Туреччину, якщо туди ввійдуть наші війська", – зазначив колишній співробітник КДБ.

РОСІЯНАМ ЧАС звикати до сигналу повітряної тривоги

неділя, 4 грудень 2022, 19:28

Д. Снєгирьов, ЗСУ, росія, повітряна тривога,окупанти, обстріли. Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!

Деокупація КРИМУ вже ПОЧАЛАСЯ. З Армянська

неділя, 4 грудень 2022, 10:58

Д. Снєгирьов, деокупація, Крим, Армянськ, ППО, ракетна зброя,НАТО,РФ, поточна ситуація на фронті. Про оперативну обстановку на фронті та актуальні виклики. 01:09 - загроза блекауту: чи варто евакуюватись із столиці . 03:33 - фірми країн Заходу допомага...