Хіти тижня. Зміцнять ЗСУ вже у 2018-му: П'ять найбільш очікуваних новинок для української армії (фото)

Поки українські чиновники ходять по світу з протягнутою рукою, наші зброярі роблять усе, щоб підвищити обороноздатність країни.

Радіолокаційна станція Малахіт покликана посилити українську систему ППО

Глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак розповів журналу Новое Время про найбільш очікувані новинки, які найближчим часом надійдуть на озброєння до Збройних сил України, передають Патріоти України.

1. Ракетний проект Нептун

У січні 2018-го стартували державні випробування нової крилатої ракети Нептун, здатної вражати наземні і морські цілі на відстані 300 км. А в перспективі - 500 км і більше. Важливо, що в цьому проекті немає залежності від іноземних комплектуючих, всі вони - вітчизняні.

2. Гелікоптер для цілодобового бою за будь-якої погоди

Цей бойовий гелікоптер, оснащений високоточними керованими ракетами і цілодобовою оглядово-прицільною системою з тепловізійним, телевізійним і лазерним каналами для ведення нічного бою - давня мрія українських військових. Зараз його державні випробування на фінішній прямій.

3. Реактивні системи залпового вогню Вільха

Це нове покоління артилерії. Очікується, що в 2018-му перші серійні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) Вільха надійдуть до ЗСУ. Всі комплектуючі - українські. Ракета унікальна: один залп - 12 високоточних влучень (точність до декількох метрів) в умовному колі радіусом 1 км на дальності до 70 км. Така зброя може стати першим кроком у створенні асиметричного неядерного ракетного щита України.

4. Зенітний ракетний комплекс Печора

Україна не виробляє зенітних ракетних комплексів (ЗРК), але навчилася їх модернізувати. Перехід від ЗРК С-125 до ЗРК Печора - серйозний стрибок українських розробників. Печора вже існує і поставляється на експорт, а про доопрацювання проекту для ЗСУ було оголошено на початку 2018-го. ЗРК буде вражати цілі на відстані до 50 км, і для неї вже розроблено активну голівку самонаведення.

5. Радіолокаційна станція Малахіт

Ця радіолокаційна станція значно посилить систему вітчизняної ППО. Малахіт здатний автоматично передавати дані і визначати радіальну швидкість повітряних цілей, включаючи ті, що оснащені технологіями зниження помітності бойових машин - Стелс. Малахіт вже поставляється серійно і успішно працює в зоні бойових дій.

Опублікував: Олег Устименко

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...