28 жовтня православні вшановують пам'ять преподобного Євфимія Солунського. Про це пише сайт ukr.media, передають Патріоти України.
Народився він у християнській родині в 824 році у Візантії. За наполяганням батьків рано одружився. Але вже в 18-річному віці залишив дружину і дочку, щоб прийняти постриг у монастирі на горі Олімп.
Пізніше він став схимником - дав клятву дотримуватись аскетичного способу життя. Оселився на горі Афон разом з відлюдником Йосипом. Коли Йосип помер, Євфимій заснував чернечу громаду. Відновив з руїн стародавній монастир святого Андрія.
Помер Євфимій в Палестині в 898 році. Мощі святого зберігаються в базиліці Святого Дмитрія в Салоніках.
У дохристиянські часи цього дня наші предки вшановували богиню Дану. Згодом поклонялися Мокоші. Ці богині охороняли і захищали рід, пологи та немовлят. Також їх вважали покровительками рукоділля. А тому у жертву цього дня їм приносили прядиво і полотно.
Наступного дня починали великі роботи – ткання, вишивання, пошиття одягу. Лише у п'ятницю заборонялося працювати голкою, ножицями, веретеном. Вірили, що цього дня душі покійних родичів відвідують свій рід. А тому працювати не варто – можна поколотися.
Наші пращури говорили: "Єфимій холодом коріння трав й дерев із землею змикає, всяку комаху в тьмяній траві укриває, сон навіває", "Як зачнеться на Єфимку моква, то аж до морозів".
За повір'ями, з Євфимія злі духи починала заважати жінкам і дівчатам в будь-якому починанні. Плутали пряжу, рвали тканину, били горщики. Говорили, що побачити мару можна лише в одній ситуації – якщо вона сяде за ткацький стан, щоб зіпсувати роботу ткалі.
У цьому випадку потрібно було осяяти нечисту силу хресним знаменням і попросити Євфимія про допомогу.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...