Криза некерованості: Як нездатність ЄС покарати диктатора загрожує Україні

​Голосування в Європарламенті про можливість антиугорських санкцій наочно продемонструвало, що в ЄС практично відсутній механізм протидії чи примусу стосовно одіозних антидемократичних режимів.

Ілюстрація:Еспресо.TV

Особливо якщо в них є друзі у межах ЄС. Для України це погана новина. Про це пише Роман Федюк, передають Патріоти України, продовжуючи:

Угорщина прийняла виклик з боку ЄС. У відповідь на голосування у Європарламенті, перед яким представники практично всіх країн погодилися, що Будапешт нині йде геть від демократичних цінностей, і прийняли рішення, яке потенційно може призвести до позбавлення країни голосу в Раді ЄС, в Будапешті заявили, що голосування було "недійсним". Буцімто не було враховано, що частина депутатів утрималася — і їхні голоси Будапешт пропонує не ігнорувати, а чомусь зараховувати в якості тих, хто проти застосування санкційного механізму стосовно Угорщини. Відповідно, "уряд (Угорщини - ред.) вживатиме необхідних заходів... і в понеділок прийме рішення про конкретні юридичні кроки", - заявив глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш. Додавши, що "найбільш вірогідним" варіантом є оскарження результатів голосування в Суді ЄС.

Складно сказати, чи візьметься розглядати угорський позов Суд справедливості. Якщо візьметься — це автоматично затягне справу на рік, якщо не на два. Але навіть якщо відмовить — це теж не стане надто великою трагедією для Угорщини. Оскільки для того, щоби позбавити Будапешт права голосу у Раді ЄС, потрібне іще одне голосування. Рішення на якому слід прийняти за механізмом "консенсусу мінус один голос".

І з цим голосом у Орбана все добре. Оскільки посадовці Польщі вже заявили, що вони будуть виступати проти будь-яких санкцій з боку ЄС щодо Угорщини і готові використовувати для цього своє право вето.

І цим польським посадовцям, ви не повірите, цілком байдужа "доповідь Саргентіні", на основі якої було прийняте рішення Європейського парламенту. Їм байдуже, що в Угорщині влаштували паскудну кампанію проти Сороса, намагаються контролювати ЗМІ і Конституційний суд, і демонстративно не приймають мігрантів. Оскільки Польща робить рівним рахунком точнісінько такі самі речі. "Право і справедливість", якщо вдуматись, це практично брат-близнюк Фідесу. Хіба може любові до Путіна трохи менше.

А тим часом Орбан, отримавши сеанс публічного приниження в Європарламенті, де його назвали "неофашистом у ліжку з Путіним", швиденько розповідає в себе вдома що має місце "публічна образа Угорщини і угорського народу". Від якої він готовий Угорщину "захищати" - себто конвертувати обурення "європейською несправедливістю" в голоси на виборах, подані за партію Фідес.

І якщо ЄС не знайде способу негайно зреагувати на відверте знущання з боку Орбана (а скоріше за все, таки не знайде) — то до Польщі та Угорщини можуть приєднатися й інші, менш сміливі любителі по-своєму трактувати європейські цінності. Зокрема, в перших рядах може бути Чехія, яка теж не поспішає приймати мігрантів. Чи Австрія, яка хоч і підтримала прийняття санкцій стосовно Орбана — але керується практично такими самими правими популістами, як і Угорщина.

І всі ці новини, по суті, є вельми невтішними для України. Оскільки вони означають, що в ЄС настає явна і очевидна криза керованості. Правила про консенсусні голосування, логічні й корисні для "старої Європи", наткнулись на жорстку опозицію людей, які хочуть не розвивати спільний ліберальний проект, а подоїти розвинутих сусідів — і далі будувати "Річ Посполиту" чи "Велику Угорщину". Не в останню чергу — і за рахунок сусідів, до яких належить і Україна. Яка вже стала заручником певних геополітичних експериментів як Будапешту, так і Варшави. При тому реального механізму протидії цим спробам збудувати диктатуру на європейські груші у Брюсселю немає — як немає їх і у Берліну чи в Парижу.

А процес створення дієвих механізмів тиску на східноєвропейські "керовані демократії", вочевидь, розтягнеться на роки. І результатом цього процесу з приблизно рівними шансами може стати як чіткіша виконавча вертикаль всередині європейської спільноти — так і тривіальний розкол в межах неглибоко інтегрованого політичного проекту. Що, мабуть, не надто тішить українців.

Джерело: Depo.ua

Хіти тижня. Таємниця перевалу Дятлова: З'явилася нова версія загибелі туристів (фото)

неділя, 20 січень 2019, 5:00

В один із кадрів зі студентами випадково потрапила людина, нібито озброєна автоматом Калашникова. Таємниця перевалу Дятлова, де загинули туристи, могла би бути вже розкритою, якби слідство не припустилося однієї важливої помилки. Таку думку у своєму бл...

Абоненти у паніці: В Україні перестав працювати відомий інтернет-провайдер

неділя, 20 січень 2019, 0:31

Велика кількість абонентів залишилася без зв'язку зі всесвітньою мережею через перевантаження трафіку. В Україні 19 січня відбулися збої в роботі телекомунікаційної компанії "Укртелеком". Про це повідомили в прес-службі "Укртелекому", передають Патріот...