Напевно вам доводилося чути, що в добу потрібно випивати не менше 1,5 літрів води. Однак насправді подібні норми не зовсім вірні, оскільки добова потреба у воді для кожного індивідуальна. Так, наприклад, цей показник норми для когось дійсно оптимальний, а для когось - крапля в морі, повідомляють Патріоти України.
Від чого залежить добова потреба води?
Як відомо, 60% нашого ваги становлять рідини. Кожна система і кожен окремий орган потребує воду для своєї повноцінної роботи.
При цьому частину води ми втрачаємо протягом дня - вона виводиться з організму під час дефекації, сечовипускання, потовиділення і ін. На що величезний вплив справляє раціон, активність і інші фактори.
Тому рекомендоване добове споживання води засновано на таких факторах, як стать, вік, рівень активності, зріст і вага, а також, наприклад, вагітність, лактація або наявність гострих або хронічних захворювань.
Загальні рекомендації
Незважаючи на безліч факторів, які впливають на добову потребу організму у воді, медики змогли назвати приблизні цифри.
Дорослі. Для людей у віці від 19 років і старше середня норма рідини в день складає близько 3,7 літра для чоловіків і 2,7 літра для жінок. У цей обсяг входить вся рідина, вживана протягом доби, включаючи ту, що міститься в їжі.
Діти. Дівчатка і хлопчики у віці від 4 до 8 років повинні вживати близько 5 чашок рідини за добу. У віці 9-13 років цей показник збільшується до 7-8 чашок, а з 14 до 18 років рекомендоване споживання рідини становить 8-11 склянок.
При вагітності і лактації. Майбутнім матусям на добу потрібно забезпечити надходження в організм 8 склянок води, а тим, хто годує крихітку грудьми, на 5 склянок більше.
Додаткові фактори
Ваш організм може попросити більше води при зміні погодних умов - наприклад, в літній період. Також потреба в рідині різко зростає після отруєння, що супроводжується блювотою або діареєю. Крім того, на витрату організмом рідини впливає пережитий стрес, недосипання і інші шокуючі організм стани.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...