"Ми думали, що це був останній момент в нашому житті": Журналіст, який вижив під час нападу, повідомив жахливі подробиці теракту в готелі Кабула

За словами репортера, сімох чоловік убили в нього на очах.

Теракт у Кабулі. Фото:ТСНТерористи витратили цілу ніч, вбиваючи людей, особливо на третьому поверсі готелю, де вони лютували найдовше. Автоматні черги і вибухи лунали майже в кожній кімнаті. Внаслідок того, що сили безпеки запізнилися, нападники мали достатньо часу на атаку. Про це розповів Абдулхак Омер, репортер телеканалу TOLO в Афганістані, який знаходився в готелі Intercontinental Hotel в Кабулі під час теракту, передають Патріоти України з посиланням на CNN.

Журналіст вижив, ховаючись на балконі під час того, як нападники вривалися в готельні номери і розстрілювали постояльців. Омер сказав, що на його очах убили сімох людей.

"Згідно з тим, що я там бачив, кількість жертв повинна бути дуже високою. Сім чоловік були вбиті на моїх очах", - поділився очевидець.

За словами Омера, спецназ Афганістану і війська НАТО прибули до будівлі в 4 ранку. Через дві години солдати добралися до четвертого поверху, де на одному з балконів і переховувався журналіст.

Міністерство внутрішніх справ Афганістану повідомило, що 153 людини, включаючи 41 іноземця, були врятовані з готелю.

"Омер вечеряв з генеральним консулом Афганістану в Карачі Абдуллою Вахідом Пояну в своєму готельному номері на четвертому поверсі, коли близько опівночі в кімнату увірвалися одинадцять офіціантів, волаючи, що готель захопили терористи", - йдеться в публікації.

Журналіст зазначив, що вони забарикадувалися, однак згодом нападники вибили двері в їх номери, кинули всередину вибухівку, яка "спалила майже все навколо".

"Ми думали, що це був останній момент в нашому житті. Два офіціанта і племінник афганського генконсула вистрибнули з балкона, проте після падіння не вижили. В результаті вибуху ми втратили і головного консула", - констатував Омер.

Він і ті співробітники готелю, які в результаті вибуху залишилися неушкодженими, бігли через балкони сусідніх кімнат, чиї жителі були вбиті і спалені терористами.

"Ми перемістилися в наступний люкс, де ми також знайшли мертві тіла. Всі ми сиділи спокійно на балконі в очікуванні смерті. Ми сиділи там всю ніч. Протягом цього часу я чув, як жінки і діти кричали, а чоловіки просили вбивць зберегти їх життя. Найгірше було, коли чоловік кричав про допомогу прямо поруч з нами, нападники почули його і зайшли в кімнату. (...) потім вони застрелили його, і ми вже не чули криків знову", - додав Омер.

Крім цього, офіціант, який переховувався разом з журналістом, розповів, як почалася атака. Співробітник готелю заявив, що в теракті брали участь шість осіб, двоє з яких напередодні зняли собі кімнату на другому поверсі готелю.

Підозрілим для офіціанта здався той факт, що в той же день в готель через кухню на другий поверх доставили велику коробку.

"Хлопець сказав, що це виглядає підозріло, проте один з старших працівників готелю відповів, що це не його справа - ставити питання про цю коробку", - зауважив Омер.

Офіціант також стверджує, що атаку почали з трьох місць одночасно, двоє чоловіків відкрили вогонь в ресторані, ще двоє терористів обстріляли охоронців зовні, а остання пара почала вбивати гостей на другому поверсі.

Ядерний потенція Путіна: Чи реальні загрози і чим може відповісти світ?

субота, 7 травень 2022, 17:20

Своєю чергою, Президент України Володимир Зеленський не виключає можливості застосування кремлем зброї масового ураження на тлі війни проти України, оскільки росіяни вже продемонстрували безвідповідальний підхід до ядерної небезпеки на українських АЕС.

Відновити справедливість: У Львові можуть з'явитися вулиці на честь героїв Луганщини

субота, 7 травень 2022, 17:08

Збереження історичної правди про визвольні змагання на теренах Луганщини, гідне вшанування пам"яті його учасників- це головна мета цієї ініціативи. Прес-служба ГІ " Права Справа"