Найближчий родич людини: Вчені виявили у орангутанів властивість, котру серед всіх приматів має лише Хомо Сапієнс

Таким чином отримано ще одне підтвердження, що серед всіх людиноподібних мавп саме орангутанги найбільш близькі за сукупністю чинників людській расі.

Вдивіться у ці мудрі очі: Мама орангутан добре усвідомлює, як краще захистити себе, дитину та спільноту від хижака

Вчені з'ясували, що орангутанги - єдині примати крім людини, які можуть повідомляти про минулі події. Щоб переконатися в цьому, вченим довелося вдягнути тигрові шкури, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости. Нове дослідження показало, що самки орангутангів чекають у середньому сім хвилин після того, як потенційний хижак зник з поля зору, перш ніж подати сигнал тривоги, щоб попередити інших.

"Результати досить дивні", - сказав Карел ван Шайк, приматолог з Цюрихського університету в Швейцарії.

У орангутангів досить специфічний сигнал тривоги - це схоже на звук людського поцілунку. Вчені вважають, що це допомагає попередити інших про небезпеку, але якщо він використовується, він також може дати зрозуміти хижакові, що його помітили.

Команда мала намір з'ясувати, чи були в цих сигналах будь-які зміщені посилання, тобто "здатність передавати інформацію про щось, чого немає, про минулі чи майбутні події".

У новому експерименті вчені бродили в білій, плямистій, візерунчастій або тигровій ковдрі, поки мати сиділа на дереві. Загалом у половині зустрічей орангутанг відповідав звуком тривоги. Водночас тільки одна з вокалізацій сталася, коли "хижака", тобто людину в костюмі тигра, все ще було видно. Решта відставали в середньому на сім хвилин.

Можуть бути різні причини того, чому орангутанги чекали, наприклад, вони завмерли від страху, але дослідники не вважають, що це так. Судячи з усього, самки чекали, щоб захистити своє дитинча.

"Затримка сигналу передбачає високий рівень пізнання. Наші результати показують, що зміщене посилання, ймовірно, спочатку поєднувалося з поведінкою, схожою на поведінку предків людини", - пише приматолог Адріано Ламейра, один з авторів роботи.

Це означає, що наша здатність розуміти і висловлюватися про минуле, можливо, походить від древнього примата, який був пов'язаний як з людьми, так і з орангутангами.

НАТО допомагає готуватись до вирішальної сутички: На Rapid Trident (Яворівський полігон) військові тренувалися звільняти міста

середа, 22 вересень 2021, 6:10

У перший день міжнародних військових навчань Rapid Trident-2021 військові відпрацювали бій за місто. Починаючи з першого дня навчань, військові приступили до активного відпрацювання завдань. Лише два тижні передбачено для навчань Rapid Trident2021. Одн...

Подвиг нескорених. Бій УПА проти нацистів під Загоровим у вересні 1943 року

неділя, 19 вересень 2021, 15:31

Найтрагічніша сторінка в історії Загорівського Різдво-Богородицького монастиря пов’язана з 8-11 вересня 1943-го. Тоді тут точився запеклий бій між загоном вояків УПА та есесівськими карателями. Новий Загорів - невеличке село в Локачинському районі Воли...