Наслідки Чорнобиля: Вчені виявили в Україні радіоактивне молоко, - Independent

Експерти попереджають, що забруднення молока як і раніше буде вище норми в деяких районах України ще до 2040 року. Цю проблему зможуть вирішити захисні заходи.

Ілюстрація:Shraibikus.com

У деяких частинах України молоко в п'ять разів перевищує допустиму норму радіоактивності. Про це йдеться в дослідженні лабораторій в Університеті Ексетера і Українського інституту сільськогосподарської радіології, передають Патріоти України з посиланням на Independent.

Вчені відібрали коров'яче молоко з приватних ферм і будинків в Рівненській області, приблизно в 200 км від місця аварії на Чорнобильській АЕС. У молоці був виявлений радіоактивний цезій в шести з 14 досліджуваних поселень.

"За останні 30 років після Чорнобильської катастрофи люди, як і раніше, регулярно піддаються впливу радіоактивного цезію, споживаючи молоко на територіях, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС", - каже одна з авторів дослідження Ірина Лабунська з Ексетерського університету.

За її словами, рівень забруднення грунту в цих районах не надто високий, але при цьому радіоактивний цезій все одно продовжує накопичуватися в молоці та інших продуктах харчування.

"Жителі цих сіл хронічно піддаються радіоактивності. Це створює небезпеку для здоров'я майже для кожного органу в організмі людини. Особливо це впливає на дітей", - каже Лабунська.

Експерти попереджають, що забруднення молока як і раніше буде вище норми в деяких районах України ще до 2040 року. Цю проблему зможуть вирішити захисні заходи. Зокрема, до таких заходів відноситься введення коровам Ферроцину (препарат для виведення радіонуклідів).

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...