Наслідки Чорнобиля: Вчені виявили в Україні радіоактивне молоко, - Independent

Експерти попереджають, що забруднення молока як і раніше буде вище норми в деяких районах України ще до 2040 року. Цю проблему зможуть вирішити захисні заходи.

Ілюстрація:Shraibikus.com

У деяких частинах України молоко в п'ять разів перевищує допустиму норму радіоактивності. Про це йдеться в дослідженні лабораторій в Університеті Ексетера і Українського інституту сільськогосподарської радіології, передають Патріоти України з посиланням на Independent.

Вчені відібрали коров'яче молоко з приватних ферм і будинків в Рівненській області, приблизно в 200 км від місця аварії на Чорнобильській АЕС. У молоці був виявлений радіоактивний цезій в шести з 14 досліджуваних поселень.

"За останні 30 років після Чорнобильської катастрофи люди, як і раніше, регулярно піддаються впливу радіоактивного цезію, споживаючи молоко на територіях, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС", - каже одна з авторів дослідження Ірина Лабунська з Ексетерського університету.

За її словами, рівень забруднення грунту в цих районах не надто високий, але при цьому радіоактивний цезій все одно продовжує накопичуватися в молоці та інших продуктах харчування.

"Жителі цих сіл хронічно піддаються радіоактивності. Це створює небезпеку для здоров'я майже для кожного органу в організмі людини. Особливо це впливає на дітей", - каже Лабунська.

Експерти попереджають, що забруднення молока як і раніше буде вище норми в деяких районах України ще до 2040 року. Цю проблему зможуть вирішити захисні заходи. Зокрема, до таких заходів відноситься введення коровам Ферроцину (препарат для виведення радіонуклідів).

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...