Несподівано: Вчені назвали загрозою клімату мікрохвильовки

За останні десятиріччя термін використання побутових прикладів упав в рази. Якщо у 90-і мікрохвильовки в середньому використовували 10-15 років, то тепер - 6-8.

Ілюстрація: ЗМІ

Лише в країнах ЄС мікрохвильовки призводять до викидів в атмосферу 7,7 млн тонн вуглекислого газу на рік. Стільки ж газу викидають за рік 6,8 мільйона автомобілів. Такими є результати всестороннього дослідження впливу мікрохвильовок на клімат планети, яке вперше провели науковці з Манчестерського університету, повідомляють Патріоти України.

Алехандро Галлего-Шмід разом з колегами вивчали масове використання мікрохвильових печей впродовж всього циклу виробництва і експлуатації, включаючи утилізацію.

Науковці виділили 12 факторів, через які мікрохвильовки шкодять довкіллю: глобальне потепління, вичерпання ресурсів, токсичні відходи тощо. За середній термін експлуатації (8 років) середньостатистична мікрохвильова піч використовує 573 КВт/год Це дорівнює електроенергії, які споживають 7 світлодіодних лампочок, які не припиняють горіти впродовж майже 9 років. Окрема проблема - утилізація.

Ця побутова техніка відносно дешева, тому користувачі відмовляються від ремонту, купуюти новий пристрій. Все більше мікрохвильовок опиняються на звалищах через незначні дефекти або "старіння". За оцінкою науковців, лише у 2005 році в ЄС викинули мікрохвильовок загальною масою 183 тисяч тонн. До 2025 року ця цифра досягне 195 тисяч тонн. Один з головних методів боротьби з цим явищем – продовження терміну експлуатації.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...