Окупантам плювати на перемир'я: Над Донеччиною нависла загроза екологічної катастрофи

В результаті обстрілу бойовиків міг статися витік отруйних відходів у ґрунт.

Фото:FacebookТерористи "ДНР" обстріляли шламонакопичувач 3-ї черги промислових відходів хімічного виробництва Торецького фенольного заводу. Про це повідомляється на сторінці прес-центру штабу ООС у Facebook, зазначають Патріоти України.

Представники української сторони СЦКК 25 липня виявили розрив артилерійського боєприпасу в чаші шламонакопичувача. Зараз фахівці не можуть оцінити пошкодження об'єкта. При цьому не виключено, що вибуховою хвилею могли бути пошкоджені стіни чаші.

"У такому випадку це може призвести до потрапляння отруйної рідини в ґрунтові води та в подальшому в річку Кривий Торець, що спричинить масштабну екологічну катастрофу на території Донецької області", - написано в повідомленні.

У СЦКК нагадали, що обидві сторони взяли на себе письмові зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню в районі проведення аварійно-відновлювальних робіт зі зміцнення шламонакопичувача в період від 10 липня до 1 серпня 2018 року для забезпечення безпечної роботи патрулів СММ ОБСЄ та всіх залучених фахівців.

"Однак перспектива екологічної та гуманітарної катастрофи в регіоні, очевидно, не дуже хвилює ватажків збройних формувань РФ і їх кремлівське керівництво", - наголошується в заяві.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...