Окупантам плювати на перемир'я: Над Донеччиною нависла загроза екологічної катастрофи

В результаті обстрілу бойовиків міг статися витік отруйних відходів у ґрунт.

Фото:FacebookТерористи "ДНР" обстріляли шламонакопичувач 3-ї черги промислових відходів хімічного виробництва Торецького фенольного заводу. Про це повідомляється на сторінці прес-центру штабу ООС у Facebook, зазначають Патріоти України.

Представники української сторони СЦКК 25 липня виявили розрив артилерійського боєприпасу в чаші шламонакопичувача. Зараз фахівці не можуть оцінити пошкодження об'єкта. При цьому не виключено, що вибуховою хвилею могли бути пошкоджені стіни чаші.

"У такому випадку це може призвести до потрапляння отруйної рідини в ґрунтові води та в подальшому в річку Кривий Торець, що спричинить масштабну екологічну катастрофу на території Донецької області", - написано в повідомленні.

У СЦКК нагадали, що обидві сторони взяли на себе письмові зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню в районі проведення аварійно-відновлювальних робіт зі зміцнення шламонакопичувача в період від 10 липня до 1 серпня 2018 року для забезпечення безпечної роботи патрулів СММ ОБСЄ та всіх залучених фахівців.

"Однак перспектива екологічної та гуманітарної катастрофи в регіоні, очевидно, не дуже хвилює ватажків збройних формувань РФ і їх кремлівське керівництво", - наголошується в заяві.

На Луганщині росіяни втрачають техніку і руйнують житлові квартали, місцевих примусово мобілізують

понеділок, 23 травень 2022, 22:37

Зараз в медіапросторі лунає теза, що Луганськ — це другий Маріуполь. Це не так. Маріуполь був оточений щільним кільцем. Жодних спроб здійснити військову деблокаду оточення з української сторони не було. Натомість, Луганська область не заблокована. Проводи

Рф змінює тактику на Луганщині: заходить на Сєвєродонецьк з флангів, але "котла" - немає

понеділок, 23 травень 2022, 22:23

Варто говорити про те, що в Луганській області спостерігається зміна тактики військового протистояння з боку окупаційних військ. Якщо раніше вони штурмували міста, себто йшли на безпосередній вогневий контакт у середмісті – це стосується і Попасної, і Руб