Після зростання мінімальної зарплати, багато людей позбудуться права на субсидії - експерт

На думку Геннадія Рябцева, не варто очікувати поліпшення рівня життя населення, оскільки оклади не зростуть пропорційно до заробітної плати.

Ілюстрація:ТСН

Підвищення мінімальної заробітної плати не позначиться на тарифній сітці і може статися так, що прибиральниця і дипломований фахівець отримуватимуть однакову зарплату, а багато людей не зможуть отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Про це в коментарі сайту Гордон заявив директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея", кандидат технічних наук Геннадій Рябцев, повідомляють Патріоти України.

"Ми думали, за рахунок чого будуть фінансуватися субсидії? Будь ласка. За рахунок мінімальної зарплати. У бюджеті передбачено близько 110 млрд грн на субсидії. Коли зросте мінімальна зарплата, багато хто втратить субсидій, і на них можна буде заощадити", - зазначив співрозмовник.

На його думку, не варто очікувати поліпшення рівня життя населення, оскільки оклади не зростуть пропорційно до заробітної плати.

"Ніхто не говорить про підвищення зарплати для всіх. 3200 гривень - тільки мінімалка. Ніякого зв'язку між нею і тарифною сіткою вже не буде. Всі думали пропорційно зростуть зарплати відповідно до тарифної сітки. Але вже прийнято рішення про підвищення ставок лише на 10-50 %. І тепер дивно буде виглядати, коли прибиральниця буде отримувати стільки ж, скільки дипломований фахівець в районній лікарні або школі. Тобто все це, скоріше, популістські заяви уряду, ніж реальні дії щодо поліпшення життя людей", - сказав Рябцев.

Він підкреслив, що можуть виникнути і непередбачені наслідки підвищення мінімальної зарплати.

"Не секрет, що на приватних підприємствах платили мінімалку. Тепер вони будуть змушені платити більше. Можна робити арифметику і шукати плюси, думати, раз тут підвищили, все пропорційно зросте: і податкові відрахування, і кількість робочих місць. Але будь-яка зміна приносить наслідки. А вони можуть бути і негативними. Оскільки податковий тягар на малий бізнес не зменшується, і реформи обіцяні не відбуваються, є побоювання, що зростання мінімалки для приватного сектора обернеться звільненням людей", - повідомив експерт.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...