"Подарунок" Святому Миколаю від НБУ: 19 грудня введуть в обіг нову пам'ятну монету (фото)

Монета присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам’яток Києва — Миколаївському костьолу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття.

Костьол Святого Миколая у Києві. Фото: grani-t.com.ua.

19 грудня 2016 року національний банку України введе в обіг пам’ятну монету “Костьол святого Миколая”, номіналом п’ять гривень. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу НБУ.

За даними Нацбанку, тираж монети становитиме 30 тис. штук, метал — нейзільбер, маса — 16,54 г, діаметр — 35 мм. На аверсі монет розміщено: ліворуч — малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); у центрі — інтер’єр костьолу святого Миколая, праворуч номінал — 5 ГРИВЕНЬ, унизу рік карбування — 2016 та праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено будівлю костьолу та розміщено написи: КОСТЬОЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (півколом угорі) КИЇВ (над будівлею).

У відомстві зазначили, що монета присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам’яток Києва — Миколаївському костьолу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття київським архітектором В. Городецьким за проектом архітектора С. Воловського. Архітектура костьолу відрізняється легкістю, завершеністю пропорцій, а особливе враження справляють вежі-стріли та надзвичайно красива ліпнина.


Нові деталі справи Порошенка: Україна безкоштовно постачала в ОРДЛО електроенергію і воду?

субота, 22 січень 2022, 14:23

На моє переконання, водо- та- електропостачання на тимчасово окуповані території мали б бути припинені до моменту повного погашення заборгованості за спожиту воду й електроенергію. Або запропонована наступна схема взаєморозрахунків- вугілля в обмін на вод

Анексія Криму: СБУ має розслідувати злочинну бездіяльність колишнього військово-політичного керівництва України

п’ятниця, 7 січень 2022, 21:45

Якби українська влада захистила Крим, не було б війни на сході. Війна на Донбасі - це прямий наслідок бездіяльності офіційного Києва в Криму. Повідомляється, що Слідчі Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального п...