Росгідромет повідомив, що в населених пунктах поблизу комбінату "Маяк", що належить держкорпорації "Росатом", у Челябінській області у вересні цього року зафіксували найбільший рівень концентрації радіонукліда рутенію-106. Про це пише RFI, повідомляють Патріоти України.
Зазначається, що на цьому підприємстві переробляють відпрацьоване ядерне паливо.
Про те, що на Південному Уралі міг статися викид рутенію-106, раніше повідомляли європейські вчені. Радіоактивна хмара досягла Франції. Однак у "Росатомі" спростовували ці висновки.
Крім того Росгідромет же підтвердив "високе" або "екстремально високе" забруднення лабораторних проб. Найвищі показники забруднення були зафіксовані в районі села Аргаяш у Челябінській області. Там рівень рутенію-106 перевищував фон у 986 разів.
Відомство також визнало, що наприкінці вересня-початку жовтня виникли метеоумови для переміщення повітряних мас і забруднюючих речовин з Південного Уралу в Середземномор'ї і на північ Європи.
У свою чергу "Грінпіс" Росії готує заяву в прокуратуру з вимогою провести перевірку можливого приховання радіаційної аварії. Організація нагадує, що рутеній-106 - це техногенний радіонуклід. У нормальних умовах він відсутній у навколишньому середовищі, і будь-яка його концентрація в повітрі свідчить про те, що сталася аварія.
"Навіть з урахуванням того, що спостережувана концентрація над Європою мала, впливу зазнали десятки мільйонів людей, і у когось із них обов'язково будуть проблеми зі здоров'ям", - заявили в організації.
За пропозицією французького інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN), викид міг у 10 тисяч разів перевищувати дозволену норму. Як зазначає інститут, у цьому випадку необхідно захищати людей у радіусі декількох кілометрів від місця аварії.
Європейські станції зафіксували високий рівень рутенію-106 в атмосфері в більшості країн Європи на початку жовтня. З 6 жовтня рівень став неухильно знижуватися. IRSN повідомив, що концентрація рутенію-106 в повітрі, зафіксована в Європі, не загрожувала здоров'ю людей та навколишньому середовищу. Інститут також назвав вкрай низькою вірогідність ввезення до Франції продуктів, заражених рутенієм-106 поблизу місця аварії.
Як відомо, 29 вересня 1957 року в хімкомбінаті "Маяк" відбулася третя за масштабами катастрофа в історії ядерної енергетики після Чорнобильської аварії і аварії на АЕС "Фукусіма", відома як "Киштимська аварія". Тоді в ємності для радіоактивних відходів стався вибух. За деякими даними радіаційного опромінення протягом перших десяти днів загинули близько 200 осіб, понад 250 тисяч - постраждали. Радіоактивного забруднення зазнала територія площею понад 20 тис. кв. км.
Нагадаємо, наприкінці вересня в Західній і Центральній Європі був зафіксований сплеск радіоактивності. З 29 вересня в Німеччині, Італії, Австрії, Швейцарії та Франції вчені спостерігали підвищений рівень ізотопу рутеній-106.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...