"Поступово замітали під "поребрик": Забужко розповіла, як ще до війни Донбас "зачищали" від усього українського

Станом на 1997 рік книжкова дистрибуція на Донбасі вже повністю була під російським монополістом.
Оксана Забужко. Фото: соцмережі.

Донбас давно цілеспрямовано очищали від усього українського, що і призвело до сьогоднішньої ситуації. Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповіла українська письменниця Оксана Забужко, передають Патріоти України.

"Станом на 1997 рік книжкова дистрибуція на Донбасі вже повністю була під російським монополістом. Українським видавцям, щоб влізти в тамтешній книжковий магазин і вблагати, щоб взяли на реалізацію українські книжечки, треба було Бог знає як низько кланятися. А це дуже серйозний показник - не просто економічної, а саме інформаційної політики. У Донецьку навіть ресторану української кухні не було. Регіон наперед "зачищали" від будь-яких ознак того, що це Україна", - зазначила письменниця.

За її словами, процеси очищення регіону від всього українського проводилися цілеспрямовано. "Якби якийсь молодий історик покопався і проаналізував все, що відбувалося з 1991-го і до теперішнього часу, скажімо, в тій же книжковій галузі, то вийшла б така "кардіограма", що не треба було б водити очима за політиками, щоб зрозуміти історію нашої хвороби. Політики - за визначенням шахраї, вони брешуть, а за такою "кардіограмою", по сухій мові цифр була б наочно видно закономірність, як нас, так би мовити, замітали під цей "поребрик" - як галузь пручалася, а її насильно заганяли під російський контроль ", - впевнена Забужко.

Хіти тижня. "Душа Кузі" відлітає на небо? - Пасажири літака побачили в ілюмінатори об'єкт, котрий дивно нагадує останній російський авіаносець (відео)

субота, 15 грудень 2018, 19:30

Непізнаний літаючий об'єкт був знятий камерою з літака, що пролітав над Егейським морем. Це зробив хтось на ім'я Керрі. На відео чітко видно темний димчастий об'єкт, який піднімається з хмар, як джин. Потім він розгортається під дивним кутом - і відліт...

Хіти тижня. Фантастика втілюється в життя: Вчені успішно випробували літак, котрий працює на енергії атмосфери Землі

субота, 15 грудень 2018, 17:00

Вчені створили тягову систему, яка повністю живиться електрикою, не створює шуму і потенційно може досягти такої ж потужності, як і сучасні реактивні двигуни. Перший «твердотілий» літак, у тяговій системі якого немає жодної рухомої деталі, здійснив сві...