"Поступово замітали під "поребрик": Забужко розповіла, як ще до війни Донбас "зачищали" від усього українського

Станом на 1997 рік книжкова дистрибуція на Донбасі вже повністю була під російським монополістом.
Оксана Забужко. Фото: соцмережі.

Донбас давно цілеспрямовано очищали від усього українського, що і призвело до сьогоднішньої ситуації. Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповіла українська письменниця Оксана Забужко, передають Патріоти України.

"Станом на 1997 рік книжкова дистрибуція на Донбасі вже повністю була під російським монополістом. Українським видавцям, щоб влізти в тамтешній книжковий магазин і вблагати, щоб взяли на реалізацію українські книжечки, треба було Бог знає як низько кланятися. А це дуже серйозний показник - не просто економічної, а саме інформаційної політики. У Донецьку навіть ресторану української кухні не було. Регіон наперед "зачищали" від будь-яких ознак того, що це Україна", - зазначила письменниця.

За її словами, процеси очищення регіону від всього українського проводилися цілеспрямовано. "Якби якийсь молодий історик покопався і проаналізував все, що відбувалося з 1991-го і до теперішнього часу, скажімо, в тій же книжковій галузі, то вийшла б така "кардіограма", що не треба було б водити очима за політиками, щоб зрозуміти історію нашої хвороби. Політики - за визначенням шахраї, вони брешуть, а за такою "кардіограмою", по сухій мові цифр була б наочно видно закономірність, як нас, так би мовити, замітали під цей "поребрик" - як галузь пручалася, а її насильно заганяли під російський контроль ", - впевнена Забужко.

Все для гостей: У мережі показали фото похмурого пустиря біля стадіону у Волгограді, де відбуваються матчі ЧС-2018

понеділок, 18 червень 2018, 22:00

Територію довкола стадіону облагородити не встигли. У Росії триває Чемпіонат світу з футболу. У мережі з'явилося фото стадіону у Волгограді, де розпочався матч між збірними Англії та Тунісу. Світлину розмістив в Instagram fedor__fedorov28, зазначають П...

Поплічник "Мотороли": У Росії на березі річки Кубань виявили тіло російського найманця (фото)

понеділок, 18 червень 2018, 21:15

Причини загибелі бойовика, який встиг повоювати на Донбасі і в Сирії, невідомі. У Росії на березі річки Кубань було виявлено тіло російського найманця Вороніна Михайла Віталійовича, відомого за позивним "Шрам", який брав участь в бойових діях в Чечні і...