Після скандалу, який виник навколо фальшивого листа начебто від президента України до керівництва The New York Times та його інтерв'ю по телефону, журналісти газети розповіли, як почалася й розвивалася ситуація. Про це йдеться в публікації американського видання, що вийшла за результатами власного розслідування журналістів газети, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо ТБ.
"Інтрига розпочалася минулого тижня, коли The New York Times отримала лист на бланку, схожому на офіційний, який мав канцелярський напис "Президент України", - зазначає NYT. Лист був адресований випусковому редактору газети Діну Бакуету (хоча в адресаті був вказаний Бакует Дін), у якому оскаржувалася редакційна стаття, що звинувачувала президента Петра Порошенка в нездатності виконати обіцянки щодо переслідування корупції.
"Я хотів би шанобливо попросити про телефонну конференцію з вами особисто, щоб спробувати переконати вас, що думки, опубліковані в статті, є безпідставними",- цитує видання отриманий лист. Телеконференція була організована в понеділок. Втім, коментарі особи, яка була на іншому кінці дроту були настільки підозрілими, що журналісти NYT не стали робити публікацію, натомість розпочали власне розслідування.
Неочікувано в середу відредагований запис розмови з'явився в мережі YouTube, а працівники New York Times "виявилися втягнутими в очевидну пропагандистську війну між Росією, яка підтримує сепаратистські сили в Україні, і урядом України", - пише видання.
Це ще більше зміцнило підозри американських журналістів, які й без того були здивовані безглуздими відповідями на запитання. Наприклад, пише газета, перекладач сказав журналістам, що президент має офшорні рахунки і "приховав" там 500 млн доларів. Крім того, в одній із відповідей від імені Порошенка було зазначено, що він "не хотів би повертати гроші у свою країну, частково через те, що не хотів сплачувати з них податки".
Люди на іншому кінці дроту в Україні говорили російською, що є незвичним для високопоставлених українських чиновників. Підпис на листі, як з'ясувалося, був ідентичний знайденому в Google зображенню підпису Петра Порошенка. Адреса електронної пошти співробітника прес-служби була зареєстрована на Gmail. Крім того, сам Порошенко вільно володіє англійською мовою й регулярно проводить інтерв'ю з іноземними журналістами саме англійською, зазначається в публікації.
Коли журналіст NYT Ендрю Крамер зателефонував на номер, вказаний у листі, йому відповів дехто Сергій Панфілов, який говорив російською з вираженим московським акцентом, пише видання. Натомість в реальній прес-службі президента, яка має свою власну адресу електронної пошти та інший номер телефону, заперечили свою причетність до цього розвитку подій.
"На нашу думку, ця дика ситуація є гидкою спробою вдарити по репутації як New-York Times, так Президента Порошенка", - цитує газета офіційну відповідь прес-служби. При цьому, продовжується в публікації, в офісі президента вважають, що пранкери, які організували лист і телефонні переговори, були "пов'язані з деякими російськими офіційними органами та виконували їхнє замовлення". Американське видання написало запит у відповідні органи російської влади, втім, на момент публікації відповіді не отримало.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...