На початку XV ст. Велике князівство Литовське, окрім сучасної Литви, займало Білорусь і більшість України — аж до Чорного моря. Польське королівство, до якого входила Галичина, було вдвічі меншим. Імператор Священної Римської імперії Сигізмунд запропонував князю Вітовту провести на початку 1429 року з'їзд монархів, на якому серед інших питань буде прийнято й рішення про його коронацію. Вітовт вирушив туди з литовської столиці Вільна (нині Вільнюс), передають Патріоти України.
Запрошені почали з'їжджатися до Луцька на початку січня. Зібралося майже 15 тис. чоловік. Прибули імператор Священної Римської імперії Сигізмунд І Люксембурзький, король Польщі Владислав ІІ Ягайло, король Данії, Норвегії та Швеції Ерік Померанський, господар Молдавського князівства Олександр І Добрий. Гості влаштовували турніри, перегони, лови.
Головні учасники з"їзду — Сигізмунд, Владислав Ягайло і Вітовт — зібралися зі своїми радниками у трьох палатах Луцького замку. Сигізмунд зокрема пропонував поділити Молдову між Польщею й Угорщиною, об'єднати православну і католицьку гілки християнства, просив підтримки Польщі та Литви у боротьбі з турками.
Коронація Вітовта була призначена спершу на серпень наступного року, згодом її перенесли на вересень. 27 жовтня 1430 року Вітовт несподівано помер. Велике Князівство Литовське так і не стало королівством. Упродовж наступних 140 років обома державами правили нащадки Ягайла. А 1569-го Польща й Литва злилися в одну державу — Річ Посполиту.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...