Серед похованих є щонайменше троє вояків УПА: В Україні дали відповідь Польщі щодо розкопок у Грушовичах

Подробиці повідомив український спостерігач, який був присутній на місці археологічного дослідження.

Розкопки у Грушовичах. Фото:Nasze SlowoДиректор українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович спростував інформацію польських колег про відсутність могил членів Української повстанської армії на кладовищі у Грушовичах. Про це він написав у Facebook, передають Патріоти України.

За його словами, український спостерігач Святослав Шеремета повідомив, що серед 18 поховань є щонайменше три поховання воїнів УПА.

"Це підтверджують спогади очевидців, архівні дані, характер та глибина поховань, супровідний матеріал. Підтверджуються свідчення та спогади, що воїнів УПА підзахоронювали переважно вночі до цивільних поховань", - заявив Шеремета.

Представник української делегації наголосив, що зруйнований пам’ятник УПА у Грушовичах був надмогильним, а не символічним, як вважає Польща.

Як повідомлялося раніше, Інститут національної пам'яті Польщі повідомив, що проведені дослідження судово-медичної експертизи не дають підстав визнати, що на місці демонтованого пам’ятника в честь УПА є колективні або одиночні могили членів цього українського формування.

Загострення військового протистояння буде не тільки на донецькому напрямку

вівторок, 20 серпень 2019, 19:27

Тільки-но Україна озвучила пропозиції щодо нормандського формату, на окупованих територіях Луганської області відразу розпочалися масштабні батальйонно-тактичні навчання на трьох полігонах. Мовиться про серйозне накопичення сил, водночас за легендою відпр

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...