Справжній прорив: Вчені вивели курей, яйця яких допомагають у лікуванні раку

Курей вдалося змусити нести цілющі яйця з допомогою генної модифікації: в їхні ДНК додали людський ген, відповідальний за виробництво в організмі важливих білків.

Курок навчили нести особливі яйця. Ілюстрація: соцмережі.

Дослідники з Единбурзького університету вивели курей, яйця яких містять два види людських білків, здатних протидіяти артриту та деяким видам ракових захворювань, інформують Патріоти України.

В яйцях міститься людський білок під назвою IFNalpha2a, що володіє потужними противірусними і протираковими властивостями, а також людський і свинячий варіант білка під назвою макрофаги-CSF, який планують використовувати для створення препарату, що стимулює самостійне загоєння пошкоджених тканин.

Курей вдалося змусити нести цілющі яйця з допомогою генної модифікації: в їхні ДНК додали людський ген, відповідальний за виробництво в організмі важливих білків. Вчені і в минулому виробляли різні види людських білків з допомогою тварин - кіз, кролів і курей. Цього разу їм вдалося значно підвищити вміст білків в тваринних продуктах. "Всього в трьох яйцях міститься клінічна доза ліків", - йдеться в заяві дослідників.

Розвиток в організмі захворювань часто пов'язують з нестачею якогось елемента, наприклад, певного білка. Такі захворювання можна контролювати за допомогою ліків, які містять відсутній елемент. Ліки з цими білками виробляються і в індустріальних умовах, але отримувати їх з курячих яєць - приблизно в 100 разів дешевше, кажуть вчені.

"Виробництво з допомогою курей буде дешевше заводського у 10-100 разів", - говорить доктор Лісса Херон і единбурзької компанії Roslin Technologies, яка працює над комерціалізацією проекту. Модифіковані курки живуть в розкішних умовах порівняно зі звичайними тваринами на птахофабриці, розповідає Херон.

"Вони живуть у дуже великих загонах. За ними доглядають кваліфіковані технічні працівники, які кожен день їх годують і напувають. В цілому життя цих курей досить комфортне", - говорить вона. Розробка повноцінного препарату і подолання всіх бюрократичних бар'єрів займе, за оцінками дослідників, від 10 до 20 років. Проте вчені мають намір використовувати свій метод для виробництва ветеринарних препаратів. Так, вони планують виробляти ліки, які стимулюють імунну систему тварин, в якості альтернативи антибіотикам. Цей спосіб також зменшить ризик виникнення вірусів із стійкістю до антибіотиків. "Наприклад, ми можемо використовувати препарат для регенерації печінки або нирок домашньої тварини, у якого вони пошкоджені. Доступні на ринку зараз ліки занадто дорогі", - пояснює Херон.

Джерело: ВВС

Львівські депутати закликали правоохоронців припинити кримінальне переслідування волонтерів

субота, 24 вересень 2022, 22:16

Зокрема, представники Львівщини просять українську владу пришвидшити прийняття законодавчих актів про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги, задля недопущення переслідування волонтерів за очевидної недосконалості кримінального законодавства.

Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу

субота, 24 вересень 2022, 21:55

З іншого боку оголошення часткової мобілізації є цілком логічним кроком з боку російського диктатора — фактичне визнання того, що цілі його "спеціальної військової операції" зазнали нищівної воєнної та політичної поразки.