Створений спеціально для війни на Донбасі: Україна презентувала нову "пташку-невидимку" для ведення розвідувально-бойових дій у небі

БПЛА РD-1 має дуже непогані характеристики і створений як з українських, так і закордонних комплектуючих.

Вітчизняна компанія «Укрспецсистемс» створила безпілотний літальний апарат (БПЛА) РD-1. Апарат виготовлений з композитних матеріалів, що значно ускладнює виявлення засобами РЕБ противника, зазначають Патріоти України. І це не єдина його перевага.
Як розповів на цьогорічній міжнародній виставці «Зброя та безпека» представник компанії Дмитро Науменко, РD-1 передає дані по захищених каналах, що унеможливлює їх перехоплення противником, а також оснащений високоякісною гіростабілізованою підвіскою. Цей БПЛА також здатний нести до 8 кг корисного навантаження.
“Безпілотник PD-1 від початку був розроблений для використання в зоні АТО. Ми почали з того, що три роки тому закупили китайський фюзеляж і на ньому будували свою платформу. Через три роки ми вже збираємо фюзеляж самі в Києві. Він складається з композитних матеріалів – для низького шуму і низькою помітності радарами “, – пояснив представник компанії Ukrspecsystems.
На питання: «Чому літальний апарат отримав таку назву?» – він відповів, що абревіатуру PD слід перекладати з англійської як «народний безпілотник».
БПЛА РD-1 має двигун внутрішнього згоряння, що дозволяє збільшити як час перебування в повітрі – більше п’яти годин, так і корисне навантаження – до 8 кг. Розмах крил теж чималий – понад 3 м.Зі швидкістю близько 100 км/год він здатний подолати до 500 км. Та ще й в повністю автономному режимі від зльоту до посадки. Оператор втручається в його роботу тільки тоді, коли виникає необхідність управління камерою для детального вивчення певної ділянки місцевості.
Управління та зв’язок з БПЛА проводиться по шифрованих каналах на максимальній дальності до 100 км. До того ж канал телеметрії повністю захищений від впливу систем радіоелектронної боротьби. Для передачі даних використовують цифровий відеоканал, який ретранслює відео в режимі реального часу на наземну станцію управління на відстані до 50 км. Щоб запобігти витоку інформації в разі втрати БПЛА, запис відео здійснюється не на борту, а на наземній станції управління.Штатна корисне навантаження PD-1 складається з вбудованої в корпус фотокамери з високою роздільною здатністю і тепловізора з чотириразовим цифровим збільшенням. Фотокамера дозволяє здійснювати зйомку по заданих параметрах на висоті до 1500 м. У свою чергу гіростабілізована платформа з відеокамерою, що дає 36-кратне оптичне збільшення, дозволяє знімати з великої відстані і містить систему цифрової стабілізації.За словами Дмитра Науменка, БПЛА PD-1 виготовляють переважно з якісних складових іноземного виробництва. Зокрема автопілот – американо-швейцарський, але наші фахівці допрацювали його в частині живлення та електромагнітної сумісності. Крім того, планер, частина радіообладнання і пропелер – вітчизняного виробництва. Хоча програмне забезпечення в основному і імпортне, окремі модулі мають український інтелект. Зокрема для двигуна БПЛА розроблений спеціальний апаратно-програмний блок, який дозволяє здійснювати управління ним і контроль.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...