Вченим з університету південної Данії вдалося розкодувати звуки, які видають кити під час спілкування один з одним. Дослідники схильні вважати, що таким чином кашалоти обмінюються важливою інформацією, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.
Результати експерименту вразили навіть самих датських зоологів, оскільки з'ясувалося, що спілкування китів схоже зі спілкуванням між людьми в соціумі. Для успішного проведення експерименту на тілах семи кашалотів, що мешкають поблизу Азорських островів, були закріплені спеціальні записуючі пристрої.
Таким чином, за допомогою даних пристроїв зоологи зафіксували звуки, схожі на клацання - коди, які згодом і розшифрували. Всього було зафіксовано 21 випадок звукових кодів за допомогою, яких відбувається розмова в китовому співтоваристві.
Однак вчені акцентують особливу увагу на більш частому повторенні деяких комбінацій, що, по суті, вважається унікальною здатністю. Наприклад, один з розмов, який можна розкласти на п'ять рівних за розміром звуку, повторювався 288 разів у виконання чотирьох китів. Даний факт дає можливість датським зоологам прийти до наступного висновку, що це не просто комбінація звукових кодів - а особливий до цього часу невивчений мову комунікації китів.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...