В Україні залишилося демонтувати близько 260 пам'ятників Володимиру Леніну в рамках декомунізації. Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю виданню Високий замок, інформують Патріоти України.
Декомунізація — одна з небагатьох реформ, яку вдалося реалізувати після Революції гідності. Те, що в Україні на центральних площах донедавна стояли пам’ятники Леніну, а населені пункти та вулиці носили прізвища радянських діячів, які доклалися до знищення мільйонів українців, не просто абсурд, а злочинна недбалість усіх попередніх керівників держави.
По суті, декомунізація розпочалася стихійно саме під час Євромайдану, коли протестувальники 8 грудня 2013 року скинули “головного” Леніна, що стояв у центрі Києва. Після цього стихійний ленінопад пройшовся всією Україною. Як наслідок вже неминучих процесів, Верховна Рада України 9 квітня 2015 року ухвалила пакет законів про декомунізацію країни.
У серпні український президент Петро Порошенко заявляв, що більше 1,2 тисячі пам'ятників Леніну знесли на Україні в рамках декомунізації.
"Перейменовано 967 населених пунктів і 25 районів. Кілька тисяч перейменувань топонімів відбулося в самих населених пунктах. Демонтовано 1,234 тисячі пам'ятника Леніну і 300 іншим більшовицьким вождям. Залишилося ще приблизно 260 пам'ятників Леніну, в основному в селах або на територіях підприємств", - наводить слова В'ятровича видання.
"Демонтаж пам'ятників та перейменування міст і вулиць - це тільки початок ментальної революції, ментальної декомунізації. Простір формує свідомість. Важко було виховувати людей в дусі того, що тоталітарний режим злочинний, якщо вони ходили вулицями імені комуністичних вождів. Тепер треба проводити інформаційну роботу як серед дорослого, так і молодого населення." - зазначив історик.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...