В очікуванні прориву бойовиків? Як Росія провела укріплення кордону з окупованим Донбасом

Російські прикордонники встановлюють загородження з колючого дроту, риють протитанкові рови. Дивне в усьому цьому те, що облаштовує РФ кордон не просто з Україною, а з неконтрольованими Україною територіями Донбасу, на яких діють угруповання "Л/ДНР".

Ілюстрація:currenttime.tv

Росія почала зміцнювати кордон з окупованою частиною Донбасу, відновивши старі споруди і рови, які були побудовані ще до початку війни у 2014 році. Про це йдеться у матеріалі Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Раніше Росія заявляла, що всі ці споруди призначені для боротьби з контрабандою, яка процвітала у довоєнний час.

"Рови тягнуться там, де немає природних перешкод для руху техніки - посадок, балок, лісів, ставків, річок. Поблизу населених пунктів ровів також здебільшого немає, там перетнути кордон не можна. Крім того, часто лінія державного кордону проходить між полями українських і російських сіл і збігається з лісозахисними смугами. А ось розриви в таких смугах зазвичай перекопані ровами, щоб зашкодити перетину автотехніки грунтовими путівцями",- зазначається у матеріалі.

Але з 2014 року на тимчасово окупованих територіях Донбасу фактична монополія на владу належить російським силовикам, а саме ФСБ, відповідно, вони контролюють і ринок споживчих товарів, а отже, будь-яка контрабанда - це прямі збитки для бізнесу російських спецслужбовців.

Тому головною причиною посилення контролю на кордоні є спроба звести до мінімуму ймовірність неконтрольованого потрапляння у зворотний бік зброї і боєприпасів, які перед цим завезені з Росії.

Очевидці описують, що з боку окупованих українських територій споруди обкладені бетонними блоками і мішками з піском, що також свідчить про те, що швидше за все росіяни очікують масової втечі озброєних бойовиків з Донбасу і спроб прориву до РФ.

Самі споруди видно навіть на картах у GoogleMаps.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...