Відхилилися від початкового маршруту: У справі про вбивство російських журналістів у ЦАР з'явилися важливі докази

7 серпня співробітники російського посольства в ЦАР зустрілися із керівництвом національної жандармерії. Правоохоронці ознайомили дипломатів із фактами, які були отримані під час розслідування.

Вбиті у ЦАР російські журналісти. Фото:Обозреватель

Влада Центральноафриканської Республіки знайшла ноутбук і телефон одного з убитих російських журналістів, що може стати важливим доказом для слідства. Про це повідомила офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова на брифінгу, передають Патріоти України.

Вона додала, що готується запит до місцевого оператора. "Правоохоронні органи ЦАР продовжують розслідування інциденту. Важливим доказом для слідства може стати ноутбук, знімний носій інформації, а також мобільний телефон одного з журналістів із російською та центральноафриканською SIM-картами. Готується запит до місцевого оператора мобільного зв'язку з проханням надати інформацію про дзвінки й повідомлення, які було зроблено з цього телефону", - зазначила речник МЗС РФ.

За словами Захарової, 7 серпня співробітники російського посольства в ЦАР зустрілися із керівництвом національної жандармерії. Правоохоронці ознайомили дипломатів із фактами, які були отримані під час розслідування. Також представникам дипустанови дозволили поспілкуватися зі свідком вбивства журналістів, який їх перевозив.

"Він розповів, що 28 липня росіяни познайомилися з ним в одному з кафе Бангі і запропонували супроводжувати їх на особистому автомобілі протягом десятих діб. Наступного дня журналісти спробували потрапити до тренувального табору "Беренга", в якому російські інструктори навчають центральноафриканских військовослужбовців. Але при цьому на руках не було документів, які засвідчували їх особи як журналістів, та дозволу Міністерства оборони ЦАР на відвідування військового об'єкта. У зв'язку із цим на тому етапі вони отримали відмову від центральноафриканських солдатів, які охороняли табір", - додала Захарова.

Водій також розповів, що 30 липня близько 11:00 журналісти вирушили до Бамбарі. У місті Дамара вони зупинилися і протягом півтори години вели зйомку і розмовляли з місцевими жителями. Після цього вони вирішили відхилитися від початкового маршруту, попросивши водія їхати до Декоа.

"Після прибуття в місто Сібю, розташоване по шляху до Декоа, за часом орієнтовно о 18:30, їхню машину було зупинено Центральноафриканським військовим патрулем, який настійно рекомендував не їхати далі й провести ніч у Сібю, оскільки за містом починається неконтрольована владою територія. Однак журналісти наполягли на своєму, посилаючись на те, що кудись поспішають. Встановлено, що бажання їхати далі й наполеглива рекомендація місцевої влади цього не робити, викликали суперечку. У результаті суперечки все-таки їх пропустили", - сказала речник МЗС РФ.

Джерело: Интерфакс

"Гібриди" Путіна зазнали масштабних втрат на Донбасі

неділя, 24 березень 2019, 8:22

Підрозділи ООС вперто дотримуються тактики карати сторицею окупантів за збройні провокації окупантів та пролиту українську кров. Вірадно, що за минулу добу ЗСУ не зазнали втрат. "23 березня противник тричі порушив режим припинення вогню. У смузі відпов...

Все геніальне - просте": Американці зробили одноразовий дрон із фанери (відео)

неділя, 24 березень 2019, 6:40

Дрон було зроблено на замовлення Корпусу морської піхоти США. Корпус морської піхоти США (USMC) організував тендер на розробку одноразових безпілотних літальних апаратів для доставки різних вантажів. Згідно з умовами конкурсу, дрони повинні бути прида...