Війна до останньої скрепи: У російського населення заберуть кровні вклади, щоб підтримати друзів Путіна

Для цього Центробанк РФ розглядає можливість пом'якшення нормативу, який обмежував можливості банків кредитувати одного окремого позичальника за рахунок коштів, які бізнес і населення тримають на їх рахунках.

Віктор Вексельберг та Олег Дерипаскка. Ілюстрація: Ведомости

У населення Росії заберуть вклади, щоб підтримати "друзів Кремля" - санкційних олігархів і санкційних чиновників. Для цього будуть вилучати десятки мільярдів рублів. Банк Росії готує додаткові заходи підтримки бізнесменів, які потрапили під санкції США. Про це повідомив ТАСС заступник голови ЦБ Василь Поздишев у кулуарах Петербурзького міжнародного економічного форуму, передають Патріоти України.

Для цього центробанк розглядає можливість пом'якшення нормативу, який обмежував можливості банків кредитувати одного окремого позичальника за рахунок коштів, які бізнес і населення тримають на їх рахунках.

Йдеться про норматив H6, розповів Поздишев: він забороняє банкам видавати одному позичальнику або групі пов'язаних позичальників суму, що перевищує 25% його капіталу.

ЦБ розглядає можливість послаблень у цьому нормативі для банків, що кредитують підсанкційні компанії, до 1 січня 2019 року, сказав заступник голови.

За даними видання "Коммерсант", про пом'якшення нормативу Н6 владу просив мільярдер Віктор Вексельберг, включений в «чорний список» разом з усіма своїми активами в квітні.

Прохання Вексельберга стосувалося Меткомбанку, серед бенефіціарів якого - партнери мільярдера і топ-менеджери його структур.

На рахунках Меткомбанка, що займає 80-е місце за активами в Росії, - 14,2 млрд рублів вкладів фізосіб і ще 21,5 млрд рублів у вигляді корпоративних депозитів.

У випадку з Олегом Дерипаскою мова може йти про банк «Союз», в якому алюмінієвий магнат контролює 10% через «Ингосстрах» (на 99% належить Дерипасці).

На рахунках «Союзу» (74-е місце за активами) - 28,1 млрд рублів вкладів фізосіб і 39,8 мільярда рублів коштів корпорацій.

Крім послаблень по кредитуванню ЦБ розглядає можливість знизити вимоги до резервів, заявив Поздишев. Крім того, банку вже дозволено не погіршувати фінансовий стан позичальника, якість обслуговування його боргу, а також переводити позику в іншу категорію якості, якщо становище компанії або її застави погіршилося внаслідок введення санкцій.

«Це робиться для того, щоб пояснити банкам, що сам факт включення позичальника до списку санкцій негайно не призводить до погіршення його кредитної якості. На жаль, санкційна тематика дуже часто береться як західними, так іноді і російськими банками як негайна до виконання", - пояснив заступник голови центробанку.

E-tron потягається з Tesla: Audi презентувала свій перший серійний електромобіль (відео)

вівторок, 18 вересень 2018, 23:40

На одній підзарядці електрокроссовер може проїхати до 400 км, завдяки двом акумуляторам потужністю 95 кВт/год. Компанія Audi презентувала перший серійний електричний автомобіль. E-tron показали сьогодні в американському Річмонді штату Каліфорнія, перед...

Оновлені бронежилети, берці, "сенсорні" рукавички з кевларовою підкладкою, балістичні шоломи: Нове спорядження ЗСУ за стандартами НАТО

вівторок, 18 вересень 2018, 22:20

​Українські військові випробовують нові зразки спорядження для Збройних Сил України. Дослідні варіанти бронежилетів, берців, балістичних шоломів і захисних рукавичок бійці протестували в польових, різних кліматичних і максимально наближених до бойових ...