"Війна закінчиться, коли Кремль зазнає непоправних втрат" - американський дипломат

Стівен Пайфер підкреслив, що недієздатність мінських переговорів була очевидною вже давно. Виконанню дипломатичних домовленостей шкодить російська підгрупа, яка не хоче, аби "Мінськ" діяв ефективно.

Стівен Пайфер. Фото:http://nv.ua/

Мінський формат себе вичерпав, але Україна багато втратить, якщо відмовиться від нього. Таку думку в інтерв'ю виданню Апостроф висловив 63-річний Стівен Пайфер, передають Патріоти України.

Американський дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні в 1998-2000 роках, експерт з країн колишнього Радянського Союзу пояснив, чому слід і далі дотримуватися мінських домовленостей.

"Мінські угоди не були реалізовані. Обидві сторони несуть певну відповідальність, але більша частина відповідальності, на мій погляд, на росіянах і сепаратистах. Поки Україна не знайде щось краще "Мінська" то повинна зберігати його. Навіть якщо він, ймовірно, не буде працювати", - сказав дипломат.

Стівен Пайфер підкреслив, що недієздатність мінських переговорів була очевидною вже давно. Виконанню дипломатичних домовленостей шкодить російська підгрупа, яка не хоче, аби "Мінськ" діяв ефективно.

Україна не має першою говорити про неспроможність перемовин і відмовлятися від них. Бо це означатиме скасування санкцій проти Росії. Дипломат вважає, що вихід України з групи переговорників зробить ситуацію на Донбасі не цікавою для Німеччини. А це - втрата важливого союзника.

ООН нічим не може допомогти вирішити конфлікт. Як тільки Рада Безпеки втрутиться в переговори, Росія скористається своїм правом вето. Конфлікт згасне лише тоді, коли Кремль понесе непоправні втрати через санкції у політиці та економіці.

Саме санкції не дали Путіну напасти на Маріуполь. Завдання для Заходу - підтримати Україну, зберігаючи тиск на Росію, підкреслив дипломат.

СБУ у Києві викрила компанію, яка фінансувала терористів ОРДЛО

п’ятниця, 19 жовтень 2018, 20:59

Під час обшуків за адресами проживання і роботи фігурантів у Києві та області правоохоронці вилучили документи, що підтверджують причетність менеджменту комерційної структури до підтримки бойовиків. Служба безпеки України викрила групу комерсантів, при...

Посилення морської охорони: В Азовське море повернеться один з найпотужніших українських військових кораблів (фото)

п’ятниця, 19 жовтень 2018, 20:15

Судно повернеться після ремонту та модернізації систем та механізмів двигунів. В Азовське море після ремонту повертається одна з найпотужніших одиниць українських сил в цьому районі, корабель морської охорони ПСКР проекту 205П (шифр Тарантул) BG-32 "До...