Власність України: У Києві показали 19 експонатів з колекції золота скіфів (відео)

Інша частина колекції (565 експонатів) залишалася в Нідерландах з 2014 року. 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні скіфське золото.

Скрін відео

Експонати кримських музеїв в 2014 році були передані Нідерландам для виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі" (так зване скіфське золото). Виставка проходила з 6 лютого по 28 травня 2014 року, але в березні в Криму пройшов незаконний референдум, і Росія анексувала півострів. Після цього свої права на експонати заявили і Київ, і підконтрольна Москві "влада" Криму. Про це пишуть Крим.Реалії, зазначають Патріоти України

У вересні 2014 року в Україну повернулися 19 експонатів виставки - та частина колекції, яка до виставки зберігалася в Музеї історичних коштовностей, інша частина колекції (565 експонатів) залишилася в Нідерландах.

У січні 2015 року в Амстердамі почалися слухання у справі про повернення колекції скіфського золота.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні скіфське золото. Вердикт винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

В даному випадку це - Україна. Суд зобов'язав українську сторону виплатити розташованому в Амстердамі Музею Алларда Пірсона за зберігання артефактів €111 тис.

У Міністерстві юстиції України очікують, що золото скіфів повернеться в Україну до кінця 2017 року.

Україною фактично в односторонньому порядку виконуються завдання, які були визначені "нормандським форматом"

неділя, 26 січень 2020, 12:40

Станом на сьогодні Україною фактично в односторонньому порядку виконуються завдання, які були визначені "нормандським форматом". Політика примирення з РФ за рахунок українських інтересів і чергових поступок не вирішить питання деокупації Донбасу. І, голов

"Призов з 18 років: Показовою у цій ситуації є відсутність єдиної командної стратегії реформування української армії", - Снєгирьов

понеділок, 20 січень 2020, 20:25

Якщо ми торкнулися теми командної стратегії реформування ЗСУ, то варто нагадати, що під час передвиборчої кампанії члени команди Зе обіцяли скасувати обов’язковий призов строковиків і офіцерів запасу, сформувавши контрактну армію на добровільній основі.