Цікаві результати дослідження поведінки дитинчат вовків і собак, які народилися поруч із людьми.
Вчені вивчали поведінку дитинчат вовків і собак, які народилися поруч із людьми, мовиться в дослідженні, опублікованому у виданні Scientific Reports, повідомляють Патріоти України. Собаки слідують за лідером, а вовки ведуть за собою. Проте і ті, й інші можуть співпрацювати та товаришувати з людиною.
Вчені з’ясували, що собаки схильні жити з людиною в товариських стосунках. Вовки ж ставляться до сусідів насторожено, але поступово схиляються до лояльності.
В науковому центрі у Відні живуть сірі вовки. В ході їх вивчення з'ясувалося, що вовки можуть співпрацювати з тренерами-людьми не гірше від собак. У перших і других була однакова мета – тягнути лоток з їжею на себе. Але вовки намагалися застосовувати і свою тактику. Наприклад, відбирали мотузку у людини. Собаки так не робили.
"Це показує, що, вовки схильні бути ініціаторами дій і беруть на себе ініціативу, собаки ж частіше чекають і дивляться, що робить людина, слідуючи її поведінці",– розповів Фредерік Ранзі з Інституту Конрада Лоренца.
Процес одомашнення вовків почався приблизно 30 тисяч років тому. Тоді тварини почали наближатися до околиць людських таборів у пошуках їжі. Надалі вовків приручали. Вони селективно розмножувалися. Поведінка і гени вовків у результаті повільно змінювалися і "перетворилися" на нинішніх собак – доброзичливих, але менш незалежних.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...