"Ихтамнеты" та "відпускники": Волонтери викрили російських контрактників у рядах терористів Донбасу (фото)

У спільноті InformNapalm представили інформацію про вісьмох військових злочинців зі складу мінометної батареї батальйонно-тактичної групи 74 ОМСБр ЗС РФ, які воювали на території України.

Військові злочинці з числа російських контрактників, які допомагали терористам Донбасу. Фото:https://informnapalm.org/

Волонтери міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm встановили особи восьми військових злочинців зі складу мінометної батареї батальйонно-тактичної групи 74-ї омсбр Збройних сил Росії, які воювали на Донбасі. Про це йдеться на сайті товариства, передають Патріоти України.

"Нам доведеться визнати, що на сході України дійсно воюють колишні шахтарі - але не місцеві, як заявляє російська пропаганда, а кузбаські гірники з Росії, змушені через безвихідь шукати кращої долі в рядах російської армії", - йдеться в публікації.

За даними InformNapalm, 74-а окрема мотострілецька бригада з Кемеровської області (в/ч 21005, м Юрга) Центрального військового округу брала участь в бойових діях на Донбасі влітку - восени 2014 року. Пізніше окремі військовослужбовці 74-ї омсбр були помічені в складі незаконних збройних формувань "Новоросії".

1. Валентин Темнов

Дата народження 29 вересня 1985 року. Родом з м Новокузнецька (Кемеровська обл.). У 1992-2002 роках навчався в школі №99, згодом - в ПТУ №50 м Новокузнецька. Працював на вугледобувному підприємстві "Шахта" Більшовик ". У 2015 році закінчив юридичний факультет Новокузнецкого філія-інституту Кемеровського державного університету.

Строкову військову службу проходив у 2005-2006 роках у складі 7-ї десантно-штурмової дивізії ВДВ ЗС РФ (в / ч 61756, м Новоросійськ). З кінця травня 2014 року, фіксується в статусі військовослужбовця-контрактника 74-й омсбр. В даний час не є військовослужбовцем ЗС РФ.

У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів), OK (архіви профілю, альбому, контактів).

Хронологія і географія подій того періоду (за деякими винятками) непогано описана в фотоальбомі фігуранта №1 Темнова. Як вже було сказано, в кінці травня - початку червня 2014 року колишній шахтар-кузбассовец, який підписав контракт на службу в ЗС РФ, позує в своєму новому вигляді - правда, в запозиченої у товариша по службі Хасамукдінова формі з сержантськими погонами і бляхою чергового роти. Цікаві коментарі до фото: перший - від дружини Ксенії, про те, що тепер її чоловік військовий, і другий - від якогось Дениса, що дає Темнову напуття "гасити бандерівців".

Наступні фотографії з альбому Темнова періоду 20 червня - 5 вересня 2014 року відображають процес бойової підготовки на одному з місцевих полігонів Юргінського гарнізону: польові виходи, освоєння 120-мм мінометів, паралельно - уроки "за системою Станіславського" по перетворенню з військовослужбовця ЗС РФ в бойовика "Новоросії".

Далі в фотоальбомі Темнова фіксуються фотографії, завантажені 5 вересня 2014 року. Вони розповідають про перекидання військового ешелону з Кемеровської області з зупинкою на залізничній станції "Михайлівський рудник" (станція однопутної лінії Арбузово - Орел, в 1 км від міста Желєзногорська Курської області). Ще кілька фото від 5 вересня, судячи з усього, - з точкою призначення в розташуванні лісового табору в прикордонному з Україною районі Ростовської області.

За оцінками волонтерів, ці фотографії в альбомі Темнова завантажені з деяким запізненням. Наприклад, фото на тлі залізничного ешелону у його товаришів по службі датоване раніше - 15 серпня 2014 року.

Найбільший інтерес представляють фотографії, завантажені в альбом Темнова в період 11 вересня - 6 жовтня 2017 року. Це знімки з лісового табору і фотографії з полів. Примітно, що російські військові з цієї серії фото позують то в штатній, т.зв. піксельній формі ЗС РФ з усіма ідентифікаційними нашивками, то в різношерстому вбранні військового зразка і навіть в цивільному одязі, при цьому екіпіровані вони "по-бойовому" та з білими нарукавними пов'язками (ідентифікаційні знаки, які використовуються російськими військовими і незаконними збройними формуваннями на Донбасі).

Відзначимо і військову техніку на цих фотографіях: камуфльовані автомобілі "УАЗ" з гвардійськими знаками на дверях (ймовірно, машини 22-ї гвардійської бригади спецназу ГРУ); бронетранспортери БТР-80 без бортових номерів і розпізнавальних знаків; вантажні автомобілі КамАЗ і "Урал" (машини розрахунків мінометної батареї) без номерних знаків, але з білими ідентифікаційними колами на кабінах (подібне маркування на машинах російських інтервентів ми неодноразово бачили і раніше). Серед усього цього, на одній з фотографії, де наш фігурант Темнов позує на борту бронетранспортера, видно табличка з написом "Донецьк - Сніжне" (швидше за все, знята з маршрутного транспорту).

Судячи з хронології і змісту фотоальбому Темнова, з нього вистачило одного "українського відрядження". Заробивши на потрійному окладі з бойовими виплатами, після прибуття в Кемеровську область він достроково розірвав контракт і повернувся до цивільного життя. Через два роки після бойового відрядження у Темнова загострилася ностальгія: 8 вересня 2016 року він завантажив в мережу раніше не опубліковані фотографії однієї серії, зроблені в зоні бойових дій на Донбасі, - на тлі знищеної техніки (танків Т-64 і БМП).

Для визначення геолокації і часу зйомки була використана база даних ресурсу lostarmour.info. В результаті пошуку і аналізу фотографій встановлено, що знімки цей військовослужбовець 74-й омсбр зробив в районі населеного пункту Новокатеринівка. За даними цього ресурсу, на фото зображена знищена 29 серпня 2014 року колона, в тому числі танки Т-64 і БМП-2 17-ї танкової бригади Збройних сил України.

Також встановлено особи по службі Темнова учасників "українського відрядження - 2014".

2. Марк Шаріфуллін

Дата народження 5 лютого 1992 року. Родом з м Новокузнецька (Кемеровська обл.). У 2009 році закінчив школу №64 в Новокузнецьку. У 2014 році закінчив механіко-машинобудівний факультет Кузбасівського державного технічного університету.

Строкову військову службу проходив у 2010-2011 роках у складі 59-ї окремої мотострілкової бригади (в/ч 44980, Приморський край, Прикордонний р-н, с. Сергіївка) ВВО. З 2013 року і включно літо - осінь 2014 року був військовослужбовцем-контрактником 74-ї омсбр. Можливо, в 2015 році дослужував свій 3-річний контракт в 24-й окремій бригаді спеціального призначення ГРУ (в / ч 55433, Новосибірськ) ЦВО. В даний час звільнений з ЗС РФ.

У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів).

Хронологія і географія подій в альбомі Шаріфулліна відображена не гірше, ніж у його товариша по службі. Простежується той же "бойовий шлях", що і у фігуранта №1 Темнова. Але з одним доповненням: приблизно відома дата його повернення з "українського відрядження" - 20 жовтня 2014 року (за фотографіями на пероні залізничного вокзалу Самари). В альбомі фігуранта №2 є ряд групових знімків, помічених і в альбомі Темнова, спільні фото обох військовослужбовців, в тому числі знімок, зроблений по дорозі в Україну на зал. станції "Михайлівський рудник", і знімок з лісового табору російських окупантів.

Одна з останніх фотографій Шаріфулліна, завантажена в альбом 23 лютого 2017 року, відноситься до періоду його бойового "відрядження" 2014 року. На фото видно КамАЗ з білим ідентифікаційним колом, у самого ж фігуранта - біла нарукавна пов'язка окупаційних військ.

3. Євген Іванов

Дата народження 14 листопада. Місцем проживання зазначений м.Сочі. Імовірно родом з с. Шира (Хакасія).

Строкову військову службу проходив у ВДВ ЗС РФ. Станом на період весна - осінь 2014 року військовослужбовець-контрактник 74-ї омсбр. Імовірно діючий військовослужбовець ЗС РФ.

У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів).

У фотоальбомі фігуранта №3 Іванова також виявлені знімки періоду "українського відрядження - 2014", в тому числі групова фотографія з тієї ж серії, що у фігуранта №1 Темнова (знімки 207 і 224) і знімок на тлі вже знайомого нам "Уралу" мінометної батареї з білим ідентифікаційним колом і тактичним знаком, характерним для НВФ "Новоросії", - у вигляді ромба. Іванов також впізнаний на фотографії (знімок 247) в альбомі фігуранта №2 Шаріфулліна.

4. Олександр Пижьянов

Дата народження 9 травня 1993 року. Родом з м Сіверська (Томська обл.).

Строкову військову службу проходив у 2013-2014 роках в 74-й омсбр, з 2014 року - військовослужбовець-контрактник цієї ж бригади.

У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів), VK2 (профіль неактивний з весни 2014 року).

У фотоальбомі фігуранта №4 Пижьянова немає явних фото "українського відрядження - 2014", натякає на неї хіба що груповий знімок на тлі військового ешелону, завантажений 15 серпня 2014 року (ця ж фотографія є і в альбомі фігуранта №1 Темнова). Крім цього, Пижьянов впізнаний на ряді фотографій в альбомі фігуранта №2 Шаріфулліна (знімки 243, 239) і фігуранта №1 Темнова (знімки 214, 216, 228).

5. Олексій Голєв

З 2007 року і приблизно до цього дня військовослужбовець-контрактник 74-ї омсбр.

У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів), VK2 (профіль неактивний з жовтня 2012 року), OK (архіви профілю, альбому, контактів).

У фотоальбомі фігуранта №5 Голєва немає фото "українського відрядження - 2014", хоча його самого вдалося впізнати на ряді фотографій в альбомі фігуранта №2 Шаріфулліна (знімки 234, 237, 242).

6. Максим Кузмін

Дата народження 7 грудня 1984 року. Родом з м Кемерово. Станом на 2014 рік військовослужбовець-контрактник 74-ї омсбр. У соціальних мережах: VK (профіль неактивний з жовтня 2012 року).

Незважаючи на те, що сторінка фігуранта №6 Кузміна неактивна вже п'ятий рік, нам вдалося впізнати його на фотографіях "бойових товаришів", зроблених в 2014 році, - в альбомі фігуранта №2 Шаріфулліна (снімок237) і фігуранта №1 Темнова (знімок 214 і 172 ).

7. Данило Коблік

Дата народження 20 червня 1993 року. Родом з м Юрга (Кемеровська обл.). Станом на 2014 рік військовослужбовець 74-ї омсбр. У соціальних мережах: VK (профіль неактивний з серпня 2014 року) OK (архіви профілю, альбому, контактів).

Незважаючи на те що сторінка фігуранта №7 Кобліка неактивна з 2014 року, в його фотоальбомі є ряд знімків з "українського відрядження - 2014", в тому числі фото, завантажене 4 серпня, з коментарем "На Україні". Також він пізнаний на фотографіях фігуранта №1 Темнова (знімок 228) і фігуранта №2 Шаріфулліна (знімок 235,237).

8. Жакс Іскаков

Дата народження 4 квітня 1991 року. Родом з Омська. Станом на 2014 рік і приблизно до цього дня військовослужбовець-контрактник 74-ї омсбр. У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів).

У фотоальбомі фігуранта №8 Іскакова виявлені кілька фотографій періоду "українського відрядження - 2014", завантажених у вересні 2014 року, в тому числі загальні знімки з фігурантом №2 Шаріфулліним.

Хіти тижня. "Считай одна запрещенка, кроме яиц": Дочка Пєскова підірвала соцмережу фото свого холодильника

неділя, 25 червень 2017, 8:00

Ліза Пєскова намагалася прикинутися "звичайною людиною", але забула, що її шампанське коштує стільки, скільки увесь холодильник деяких людей. На фото, опублікованому Пєсковою, можна побачити пляшку дорогого шампанського Dom Perignon. Вартість елітного ...

Хіти тижня. "Однокласники" знову в Україні

неділя, 25 червень 2017, 6:05

Російська соцмережа Однокласники придумала, як обійти заборону на блокування в Україні. Так, ОК оновили мобільний додаток, який обходить заборону, повідомляється у листах, надісланих користувачам соцмережі, передають Патріоти України. "Ви знову можете ...