Знімали фільм про путінських найманців: В Африці вбили кремлівських пропагандистів

Загибель знімальної групи з РФ підтвердили в місії ООН в ЦАР, а також місцеві держслужбовці. Росіяни були зупинені на блокпосту.

Зліва направо: Кирило Радченко, Олександр Расторгуєв, Орхан Джемаль. Фото: Facebook

У Центральноафриканській республіці (ЦАР) у вівторок, 31 липня, були знайдені вбитими троє громадян Російської Федерації. Посольство Росії вже підтвердило цю інформацію, додавши, що у двох убитих були виявлені прес-карти видання "Известия", передають Патріоти України.

Точними даними про третього загиблого російські дипломати не володіють. При цьому телеканал Дождь з посиланням на свої джерела інформує, що загиблими виявилися журналіст Орхан Джемаль, режисер Олександр Расторгуєв і оператор Кирило Радченко. У ЦАР вони знімали документальний проект про роботу ПВК "Вагнер".

За словами одного зі співрозмовників, загибель знімальної групи підтвердили в місії ООН в ЦАР, а також місцеві держслужбовці. Росіяни були зупинені на блокпосту, стверджує джерело. Що саме з ними сталося, невідомо.

Тіла убитих знайшли на дорозі в 23 км від міста Сібю в центральній частині країни, який знаходиться в 188 км від столиці республіки Бангі.

Як передає Медуза, в ЦАР "працюють співробітники російської приватної військової компанії". За даними французької газети Le Monde, в африканській державі перебувають російські найманці і військові радники.

У березні 2018 року в МЗС РФ повідомляли, що Росія надає Центральноафриканській республіці військово-технічну допомогу. Тоді в країну поставили партію стрілецької зброї та боєприпасів, а також направили військових і цивільних інструкторів.

При цьому Известия заявили, що їх співробітників в Центральноафриканській Республіці не було. "Всі працівники редакції працюють в стандартному режимі, ніякої інформації про будь-які надзвичайні події з нашими журналістами у нас немає", - йдеться в повідомленні видання.

Джерело: Коммерсант

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...