Алаверди: В Кремлі придумали, чим відповісти США на вислання російських дипломатів і арешт власності

Лавров запропонував Путіну відповісти Америці дзеркальними заходами.

В.Путін і С.Лавров. Фото: Укрінформ.

Росія планує вислати близько 30 американських дипломатів і накласти арешт на кілька об'єктів власності США в країні. Про це повідомляє російське видання Известия, посилаючись на джерела в МЗС РФ, передають Патріоти України.

За інформацією ЗМІ, до таких заходів російську сторону підштовхнуло рішення Вашингтона не повертати посольську власність, що знаходиться під арештом з грудня 2016 року.
Це питання також залишилося невирішеним за підсумками минулої першої зустрічі президента Росії Володимира Путіна і президента США Дональда Трампа.
Після минулих переговорів лідерів двох країн на саміті G20, де тема дипломатичної власності також піднімалася, стало ясно, що США не надали будь-якого плану по врегулюванню кризи, що склалася. У цих умовах, зазначають джерела видання, РФ змушена відповісти дзеркально - вислати близько 30 працюючих в Росії американських дипломатів і ввести відповідні санкції щодо власності США в РФ. При цьому в Москві відзначають, що не хотіли б застосовувати подібні заходи, але залишити без відповіді ворожі дії Вашингтона також не можуть.
«Є попередня домовленість про проведення зустрічі в Санкт-Петербурзі заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова і першого заступника держсекретаря США Томаса Шеннона. Якщо і там компроміс не буде знайдений, нам доведеться піти на подібні заходи», - прокоментував ситуацію представник російського МЗС.
Нагадаємо, внаслідок дзеркальних заходів під арешт можуть потрапити дача в Срібному бору і складське приміщення в Москві, що належать США, тоді як резиденція посла США в Спасо-Хаусі і посольська англо-американська школа в Санкт-Петербурзі не будуть зачеплені.

Навчання на ЗРК Patriot, який Німеччина додатково передасть Україні, вже розпочалися - Борис Пісторіус

субота, 18 травень 2024, 15:16

Німеччина вже розпочала підготовку українських військовослужбовців, які використовуватимуть для захисту України обіцяну їй додаткову протиповітряну установку Patriot. Про це міністр оборони Борис Пісторіус заявив на зустрічі з литовським колегою Лаурін...

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску - ЗСУ

субота, 18 травень 2024, 14:53

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску. Зокрема, велика кількість атак минулої доби на ЗСУ була здійснена у районі Кринок на Херсонщині. Про це розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук,...