"Антибандерівський" закон, "Український націоналізм" та "Східна Малопольща": Діалог з питань історичної пам'яті позбувся попередньої напруги, але...

Для завершення переговорного процесу з питань історичної пам'яті і виходу на конкретні рішення до Києва запросили польську делегацію.

Після визнання Конституційним судом Польщі неконституційними окремих норм закону про Інститут національної пам'яті, які стосуються України, діалог Києва і Варшави з питань історичної пам'яті позбувся напруги. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в коментарі кореспонденту УНН, передають Патріоти України.

"Конституційний суд Польщі ухвалив закон щодо неконституційності окремих норм польського законодавства в законі про Інститут нацпам'яті Польщі, що знімає певну напругу в нашому переговорному процесі, тому процес триває, ми обмінюємося візитами експертів, діалогами експертів, діалогами наших дипломатів. У нас робота триває, незалежно від того, чи відбуваються якісь офіційні візити. Є активна робота на рівні експертів, міністерств, на рівні послів наших країн, тому процес не зупиняється", - зазначив віце-прем'єр.

За його словами, утім українська сторона поки що не отримала відповідь на запрошення польської делегації з питань історичної пам'яті, хоча, як наголосив Розенко, постійно веде діалог з цих питань із представниками польської влади і завжди готова прийняти делегацію у Києві.

Конституційний суд Польщі 17 січня заявив, що положення поправки до Закону про Інститут національної пам'яті в частині про злочини українських націоналістів є неконституційними.

Рішення Конституційного суду Польщі щодо визнання неконституційними змін до польського закону про Інститут національної пам'яті, зокрема щодо застосування в ньому термінів "український націоналізм" та "Східна Малопольща", відкриває нові можливості для продовження діалогу з польською стороною з питань історичної пам’яті, заявляв Розенко.

Для завершення переговорного процесу з питань історичної пам’яті і виходу на конкретні рішення до Києва запросили польську делегацію з віце-прем’єр-міністром Пьотром Глінським і керівником польського Інституту національної пам’яті Ярославом Шареком.

В червні минулого року віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що запросив до України директора Інституту національної пам’яті Польщі Ярослава Шарека для обговорення питання щодо відновлення співпраці між двома інститутами.

Нагадаємо, 6 лютого 2018 року президент Польщі Анджей Дуда підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті. 14 лютого він направив новий закон на розгляд до Конституційного суду.

Прийняті парламентом Польщі зміни в закон про ІНП, що передбачають покарання за звинувачення поляків у Голокості, а також за пропаганду "бандерівської ідеології", викликали широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.

Джерело: УНН

"Повинні вживати заходів у відповідь": Фіцо "знайшов аргументи" і поскаржився Шольцу на Зеленського

субота, 18 січень 2025, 11:56

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...

Відправили до пекла: ЗСУ ліквідували трьох підполковників РФ під час удару по Льгову

субота, 18 січень 2025, 11:44

При ракетному ударі по Льгову Курської області 30 грудня було ліквідовано як мінімум трьох підполковників РФ. Про це повідомляє російське видання «Медіазона», передають Патріоти України. Зазначається, що при ударі загинули восьмеро осіб із керівного ск...