Погрози КНДР на адресу США поряд з реальними ракетно-ядерними розробками покликані повернути стан взаємного ядерного стримування. Про це "Обозревателю" розповів російський військовий експерт і журналіст Павло Фельгенгауер, передають Патріоти України.
Коментуючи пропагандистський ролик, випущений в Північній Кореї, на якому відображено момент "знищення" США за допомогою ракетного удару, він зауважив: "Вони не в перший раз роблять такі мультики".
"Вони намагаються створити достатній потенціал, щоб реально загрожувати США, щоб потрапити в ситуацію взаємного ядерного стримування, в якому перебували США, Радянський Союз і в якійсь мірі Китай в роки Холодної війни", - пояснив експерт.
"КНДР почала всерйоз цим займатися після закінчення Холодної війни, коли зникли гарантії СРСР, ядерна парасолька, і коли стало зовсім незрозуміло, чи буде Китай її захищати", - пояснив Фельгенгауер.
За його словами, влада КНДР "вкладає все без залишку" в реалізацію своєї стратегічної мети - розвиток ракетно-ядерних технологій. При цьому збройні сили країни залишаються відсталими. "За великим рахунком, якщо говорити про сучасні збройні сили США або Південної Кореї, то у Північної Кореї взагалі немає ніяких шансів", - запевнив Фельгенгауер. Таким чином, КНДР "без штанів, але з ядерними ракетами", - сказав він.
"Принцип простий: домогтися такого розвитку ракетно-ядерного потенціалу, щоб вони могли погрожувати США, оскільки для Штатів навіть один ядерний вибух на їх території неприйнятний. Тоді США їх чіпати не будуть, і це сімейство буде і далі правити КНДР, як їм хочеться", - пояснив експерт.
"Про реальне застосування ядерної зброї Північною Кореєю мова не йде?" , - запитав "Обозреватель".
"Поки до США вони дістати не можуть, а американцям бомбити їх ядерними бомбами ні до чого - вони без ядерної зброї з ними впораються, якщо буде війна. Крім того, поки не зрозуміло, чи довели корейці свої ядерні вибухові пристрої, які у них є, до такого виду, що їх можна поміщати на ті ракети, які є. Тому що скидати бомби з бомбардувальників корейці не можуть - у них немає таких літаків. А навіть якщо і є, то далеко вони не залетять - зіб'ють їх під три чорти. Ракету збити можна, але трохи складніше, ніж літак", - відповів Фельгенгауер.
Він також розповів, що за різними оцінками, на те, щоб "зменшити габарити цих пристроїв і зробити з них боєголовки, щоб вони могли хоча б наносити удари по американських військах в Південній Кореї або по Японії", КНДР може знадобитися від кількох місяців до кількох років. "Далі вони розраховують на те, що у них будуть більш надійні континентальні ракети, які зможуть дістати спочатку до Гаваїв і Аляски, а потім і до континентальних США".
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...