Сьогодні Генеральна Асамблея затвердила кандидатуру нового генерального секретаря ООН Антоніу Гуттереша, підтриману одноголосно постійними членами Ради безпеки ООН 5 жовтня. Про це пише Ліга.net, інформують Патріоти України.
Новий генеральний секретар ООН, який приступить до виконання обов'язків з першого січня, має за плечима досвід керівництва одним з найскладніших напрямків роботи організації - допомогою біженцям. Управління верховного комісара ООН у справах біженців, яке Гуттереш очолював з 2005 по 2015 рік, надає допомогу біженцям, переміщеним особам і людям без громадянства (апатридів) в 126 країнах.
У цьому управлінні працює понад 9700 співробітників, і багато хто з них - в гарячих точках, нерідко ризикуючи життями. Ще одним плюсом Гутерреша, в порівнянні з нинішнім генсеком ООН Пан Гі Муном, є активний підхід до вирішення проблем, що стоять перед організацією, і колосальний політичний досвід, в тому числі керівництва урядом Португалії.
На Гуттереша покладають надію всі, кому небайдуже рішення міграційної кризи на Близькому Сході і в Європі, адже кількість насильно переміщених людей в цьому році досягла 65 млн чоловік, з них 21 млн мають статус біженця. Одночасно цей прихильник політики притулку і толерантності викликатиме роздратування у частини європейських правих, які подібні цінності відкидають. Гутерреш неодноразово закликав не закривати очі на війну в Сирії і надати притулок біженцям, своїми пріоритетами на новій посаді він називає превентивну дипломатію для запобігання воєн, захист прав людини і виконання цілей розвитку.
Україна підтримала обрання Антоніу Гутерреша генсеком ООН на тлі незграбних спроб Кремля добитися цієї посади для генерального директора ЮНЕСКО Ірини Боковой, яка має добрі стосунки з російським керівництвом і особисто знайома з багатьма російськими політиками. Як заявив в інтерв'ю українській службі Голосу Америки постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, Україна очікує від нового генсека більшої уваги до конфлікту навколо Донбасу і Криму.
"На відміну від такої повної, м'яко кажучи нейтральності, а насправді інтернів нинішнього генерального секретаря (Пан Гі Муна, - ред.) щодо питання України, думаю, що майбутній генсек буде набагато більше налаштований на допомогу нам", - зазначив він.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...