У Кремлі всіма силами намагаються повернути окуповані території Донбасу в українське правове поле, однак хочуть зробити це на своїх умовах. Про ці сценарії розповів військовий експерт Олег Жданов у своєму інтерв'ю "Апострофу", повідомляють Патріоти України.
За його словами, Володимир Путін вирішив зробити два суб'єкта федерації на захоплених бойовиками територіях східної України, а після їх формування "заштовхати назад" в Україну. Жданов звернув увагу, що перший крок Кремль вже зробив – визнав "паспорти" ДНР і ЛНР. Експерт підкреслив, що на відміну від інших окупованих невизнаних територій там видавалися не російські документи, а місцеві. Таким чином Кремль намагається легалізувати документообіг сепаратистів Донбасу, потім створюючи під нього правову базу.
"Місцеві органи влади вже сформовані, їх треба легалізувати. Швидше за все, будуть проведені якісь там псевдовыборы", - говорить Жданов. Не залишив без уваги експерт і питання "армії" бойовиків: "Російські війська поміняють шеврони на "ДНР" і "ЛНР" і скажуть: ось перший, другий армійський корпуси".
Далі Жданов зазначив питання так званої "націоналізації" підприємств на захопленому бойовиками Донбасі. На його думку, так Кремль намагається створити щось схоже на економіку.
"Коли вони сформують ці два суб'єкта, саме два, "Новоросії" не буде, вони скажуть: хлопці, ваша територія, ваші люди? – забирайте", - прогнозує Жданов.
При цьому експерт пояснив необхідність для Кремля створити саме два суб'єкта федерації: "Навіть якщо Україна не захоче змінювати Конституцію і давати їм особливий статус, особливі права в голосі, формуючи федерацію, федерація йде більшістю голосів". Так утворюється ситуація, в якій два голоси кремлівських суб'єктів будуть вирішальними проти одного голосу України.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...