Благати російський режим виконувати договірні зобов'язання безглуздо, а ось зміцнювати наші ядерні сили в Європі - дуже навіть правильно - сенатор США

Група сенаторів-республіканців представила проект закону, який пропонує у відповідь на порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності почати розробку аналогічних ракетних систем за межами договірних лімітів.

Сенатор Коттон. Фото:Foreign Policy In Focus

Американські сенатори-республіканці Том Коттон, Рон Джонсон і Марко Рубіо за участю колег по партії з Палати представників Теда По і Майка Роджерса представили проект закону, який у відповідь на порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності дозволить штатам почати розробку аналогічних ядерних ракет за межами договірних лімітів. Про це повідомляє сайт сенатора Коттона, інформують Патріоти України з посиланням на Гордон.

"Якщо Росія збирається тестувати і розгортати крилаті ракети середньої дальності, то логіка підказує, що ми повинні відповісти. Благати російський режим виконувати договірні зобов'язання безглуздо, а ось зміцнювати наші ядерні сили в Європі - дуже навіть правильно. Прийнявши цей закон, ми зможемо провести чіткі, тверді кордони перед безконтрольною агресією з боку Росії", - заявив Коттон.

Сенатор Джонсон додав, що "у Росії є тривожний послужний список в порушенні договорів", тому з "російським режимом потрібно боротися твердо і з позиції сили".

Рубіо зазначив, що порушення Росією Договору становлять серйозну загрозу для США та їхніх європейських союзників.

"Цей закон дасть зрозуміти, що Росія зіткнеться з реальними наслідками, якщо вона продовжить свою небезпечну і дестабілізуючу поведінку", - пояснив сенатор.

Як відомо, у 1987 році США і СРСР підписали Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, взявши зобов'язання не мати в наявності, не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування дальністю від 500 до 5500 кілометрів, а також не виробляти пускові установки для таких ракет.

На цьому тижні газета New York Times повідомила, що Москва підготувала два батальйони, оснащені забороненими крилатими ракетами - один на ракетному полігоні Капустін Яр, а другий в грудні був перекинутий в іншу частину країни.

Путін переконаний, що Захід слабкий: Курносова пояснила, чи є в Кремля план Б

п’ятниця, 18 липень 2025, 23:25

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...

Мерц висловив сумнів у тому, що Україна вступить в ЄС до 2034 року

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:14

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...