Україна 26 лютого відзначає "День кримського спротиву російській окупації". У цей день перед будівлею Верховної Ради Криму 2014 року відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії "Русское единство". Про це пишуть Крим.Реалії, передають Патріоти України.
Акції на підтримку кримчан відбудуться в різних містах України та світу.
У Києві планується організація "Маршу солідарності". Активісти мають намір вийти на центральні вулиці столиці України, щоб підтримати кримчан, які живуть в умовах анексії та спільно згадати події останніх трьох років у Криму. Після закінчення ходи, на Майдані Незалежності відбудеться мітинг.
25 лютого в Києві стартував Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу". За словами першого заступника міністра інформполітики України Еміне Джеппар, мета форуму – "ще раз порушити проблематику Криму й подумати, як зробити так, щоб повернути Крим".
У Києві біля будівлі російського посольства відбудеться акція-перформанс, присвячена третій річниці анексії півострова.
Акції заплановані в Херсоні й КПВВ "Чонгар" на адміністративному кордоні Криму й материкової України.
Також у "День кримського спротиву російській окупації" приєднаються активісти з інших країн світу. Акції мають пройти в Туреччині, Йорданії, Ізраїлі, Франції, Польщі.
Президент України Петро Порошенко в "День кримського спротиву російській окупації" нагадав про мітинг, який відбувся 26 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради Криму й зазначив, що Україна продовжує боротьбу за анексований півострів.
"Три роки тому жителі Криму вийшли на мирний марш, щоб продемонструвати свою солідарність з Україною. Наступного дня Росія вдалася до відкритої агресії й захопила півострів, взявши в заручники мільйони людей", – написав президент України на своїй сторінці в Facebook.
Порошенко зазначив, що "Україна зуміла на найвищому міжнародному рівні – в ООН – закріпити за Росією статус окупаційної влади, яка несе відповідальність за грубе порушення прав людини на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь".
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...