У Росії слідчі розшукують читачів Бібліотеки української літератури в Москві, які брали книги про Голодомор та з історії України, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За словами джерела в бібліотеці, слідчі вимагають надати анкетні дані читачів, які брали книги 18, вісім і шість років тому.
"Тепер їх, невідомо навіщо, шукає поліція, ведуть кримінальну справу, заведено по епізодах з 2011 по 2015 роки", - повідомило джерело.
Слідчі розшукують читачів, які брали книги "Ментальність орди", "Україна або смерть", "Голод в Україні".
Крім того, за інформацією співрозмовника агентства, на даний момент в бібліотеці триває інвентаризація, і переглядають всі книги, що знаходяться в фондах. Багатьом співробітникам погрожують звільненням.
28 жовтня 2015 року в приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві пройшли обшуки, під час яких було вилучено газету "Час Руху", книги "Бандерівщина", "Український визвольний рух" і дитячий журнал "Барвінок", які нібито можуть носити "русофобський характер". Після цього Слідчий комітет РФ завів на директора бібліотеки Наталію Шаріну кримінальну справу. 30 жовтня її помістили під домашній арешт. У березні 2016 року адвокат Шаріної Іван Павлов повідомив, що Слідчий комітет РФ має намір пред'явити їй нове обвинувачення - за статтею "розтрата".
МЗС і Мінкульт України заявили рішучий протест у зв'язку із затриманням бібліотекаря і відзначили, що Кремль намагається наклеїти ярлики "русофобства" і "екстремізму" на все українське. У листопаді правозахисний центр «Меморіал» визнав Шаріну політв'язнем.
Президент РФ Володимир Путін заявляв, що "вперше чує" про арешт директора бібліотеки, і пообіцяв прояснити це питання.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...