Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник поскаржився, що керівник установи, де проводили експертизи у справі проти голови ДФС Романа Насірова, чинив тиск на фахівців. Про це він повідомив в інтерв'ю журналу Фокус, передають Патріоти України.
"Був великий тиск на тих, хто проводив експертизу у справі Насірова. По-перше, експертиза тривала дуже довго. По-друге, ми вже написали лист, в якому вказали на порушення, вчинені керівником цієї установи", - сказав голова бюро.
За словами Ситника, після отримання висновку експертизи керівник установи без належних на те повноважень намагався перешкодити його передачі в НАБУ.
"І такий спротив є постійно. Звичайно, якщо мова йде про чорний піар чи поливання брудом, ми просто даємо адекватне роз'яснення ситуації. Коли ж порушення переходять у процесуальну площину, реагуємо в рамках чинного законодавства", - зазначив він.
За словами Ситника, випадок незаконного втручання керівника експертної установи в дії експертів зафіксовано, тепер ці документи будуть направлені в Міністерство юстиції.
Журналісти проекту Радіо Свободи "Схеми" з'ясували, що мова йде про директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександра Рувіна.
За їхніми даними, 15 грудня 2016 року Рувін надіслав листа до Національного антикорупційного бюро з проханням вважати недійсним ключовий документ у справі Насірова – висновок судово-економічної експертизи, що своїми діями він завдав держбюджету збитків у сумі понад 2 мільярди гривень.
Як повідомлялося, у той же час керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури, яка співпрацює з НАБУ, Назар Холодницький стверджує, що САП – повністю незалежне відомство, на яке не здійснюється вплив ззовні.
За його словами, між САП і НАБУ виникають "дискусії в правовій сфері, але не конфлікти".
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...