Чого не уявляє Кличко. "Мером Києва я б хотів бути": Україно-американський мільярдер розповів, як перетворить нашу столицю на цифрову столицю Європи, якщо виграє вибори

На думку Марка Гінзбурга, зробити усю Україну передовою країною – це складно, неможливо, це футурологія. Але зробити Київ передовим містом Європи – це зовсім реально.

Марк Гінзбург. Фото: .liga.net.

Чи може Київ стати цифровою столицею Європи, чи готові іноземці інвестувати в Україну, незважаючи на війну, чим мільярдери зі списку Forbes відрізняються від газових і нафтових магнатів. Про це, а також про те, чи планує балотуватися на посаду мера Києва, на телеканалі "112 Україна" у бесіді із журналісткою Олесею Бацман розповів українсько-американський бізнесмен Марк Гінзбург. Патріоти України пропонують вам прочитати частину текстового запису цієї бесіди.

- Ви б хотіли стати мером Києва?

– (Замислився.) Хм... Знаєте, я завжди намагався триматися подалі від політики. Я люблю політологію як науку, але ніколи не хотів опинитися на периферії великої політики. Я знаю понад півсотні народних депутатів близько, гарно, можу зателефонувати їм удень і вночі, але я ніколи не фінансував жодної політичної сили, не посилав на вибори своїх охоронців і водіїв... Я давав інтерв'ю "Першому каналу" і там було таке запитання: кого ви бачите президентом України? І я відповів, що міг би бути класним президентом. Це був жарт. Президентом я не хочу бути.

– А про мера, я відчуваю, не жарт.

– Ви просто дуже несподівано запитали... Так, мером я б став..

– Я поясню, чому запитала: вас із Києвом багато чого пов'язує. По-перше, династія Гінзбургів. Наприклад, знаменитий будинок Гінзбурга на Городецького побудував ваш двоюрідний дідусь. Ваш двоюрідний дядько Віталій Гінзбург, один із розробників водневої бомби, був Нобелівським лауреатом.

– Нобелівську премію він здобув за відкриття явища надпровідності.

– Тобто з Києвом вас багато чого пов'язує, і я розумію, що вам це цікаво.

– Олесю, запитання несподіване, але я вам відповім із притаманною мені прямотою. Мером Києва я б хотів бути, і не відкидаю можливості, що братиму участь у наступних виборах. Але є один процесуальний момент...

– Щодо громадянства.

– Так.

– У вас зараз американське громадянство.

– Я знав, що президентом має бути лише громадянин країни. А ось мер... Я вважав, що це більше адміністративно-господарська посада, а не політична... Але, виявляється, вимога та сама.

– Президентом може стати громадянин, який живе в Україні останні 10 років, а ось мером можна стати, тільки набувши громадянства.

– Я розмовляв зі своїми американськими адвокатами-імміграційниками, і вони кажуть, що ситуація така: в Ізраїлі є закон про повернення, його можна імплементувати в Україну. Я народився в Україні, ніколи не був позбавленим громадянства України, у 1988 році був позбавлений громадянства СРСР. Тому якби я, залишаючись громадянином США, клопотав на основі імплементації закону про повернення у наше конституційне поле про громадянство України, я б не порушував американських законів...

– Що ви можете як мер запропонувати жителям Києва? Яким Київ може стати за вашої влади?

– Цифровим. Ми сьогодні розуміємо, що діджиталізація – це обличчя нашої цивілізації, нашого часу.

– Я хотіла б, щоб ви буквально на пальцях пояснили, що можна зробити.

– Ми знаємо, що до 2020 року Дубай буде першим цифровим містом. На конференції в Астані я близько познайомився із мером Таллінна – я чудово знаю, що сьогодні зроблено в Таллінні, які розробки є. Я знаю від моїх друзів [із острова Бренсона], що сьогодні відбувається у Сан-Франциско, Чикаго. Мені пропонують безкоштовно дати додатки, які дуже швидко можна впровадити. До речі, фінансований мною стартап FishPay виграв міський конкурс мобільних додатків для реалізації цифрових сервісів міста. Тобто я вже став на цей шлях, інвестував значні суми у проект, і ми зараз рухаємося у цьому напрямку. Життя стане абсолютно іншим: буде оптимізовано роботу міського транспорту, зникнуть черги в державні та інші установи. 90% усіх сервісів від держави ви отримуватимете, використовуючи свій мобільний телефон. Але не тільки це. Сьогодні цифра – це новий світ, нові реалії. У мене є розуміння, як це має бути. У мене є багато друзів, які готові поділитися цим, готові інвестувати у разі розумної, правильної політики. Зробити Україну передовою країною – це складно, неможливо, це футурологія. Але зробити Київ передовим містом Європи – це зовсім реально.

– І сюди прийдуть інвестиції?

– Думаю, що так.

– Навіть на тлі того, що в Україні триває війна.

– (Зітхає.) Олесю, до мене в Київ приїжджають десятки людей із Кремнієвої долини, з Америки. Вони перебувають тут три-п'ять днів, тиждень... Ось скажіть, перебуваючи в Києві, можна відчути війну? Напевно, ні. Це велика трагедія в житті народу, але, на жаль, ситуація така: є зона АТО, де щодня дістають травми і гинуть люди, і є квітуче, галасливе, веселе, безтурботне місто Київ...

– Тобто інвестиції підуть. Зрозуміло. І останнє запитання: ви готові з Віталієм Кличком, якого ви добре знаєте, зіткнутися і позмагатися в наступній передвиборчій кампанії?

– Я з великою повагою ставлюся до Віталія Кличка, вважаю, що в плані репрезентативних функцій він прекрасний мер. Я не прогнозую жорсткого зіткнення з Віталієм Кличком. Не фізичний контакт (сміється).

– Я знаю, що ви багато відтискаєтеся, однак я не про фізичний контакт (сміються).

– Я готовий Віталію абсолютно безоплатно допомагати – і ми вже займаємося цим. Я щільно контактую зі створеним за його участю підрозділом Kyiv Smart City. Це прекрасна інноваційна ініціатива. Але ж моя самоціль не стати мером Києва. Моя мета – стати мером Києва, якщо Віталій не захоче зробити Київ цифровою столицею Європи (усміхається).

Джерело: Гордон

Хіти тижня. "Федорыч, я стараюсь": Портнов закликав амністувати "беркутівців" і судити учасників Революції Гідності

середа, 23 жовтень 2019, 2:00

Ексглава Адміністрації Президента Януковича Андрій Портнов закликав генпрокурора Рябошапку почати розслідування проти учасників Революції Гідності за нібито організацію масових убивств співробітників правоохоронних органів. Про це автор "драконівських ...

Хіти тижня. "Назустріч фашистам, геноциду російського населення і іншим жахам": У мережі показали наслідки "руського міра" на Донбасі (відео)

середа, 23 жовтень 2019, 1:00

Охочих виїхати з окупованого Донбасу на підконтрольні Україні території стає все більше. На блокпостах збираються величезні черги. Відповідний відеоролик, що показує ситуацію на КПВВ, на своїй сторінці в Twitter опублікував блогер Денис Казанський, пер...