"Чорна смерть" для окупантів стане ще більш "чорною": Морська піхота ЗСУ посилюється кращою вітчизняною бронетехнікою

Морська піхота ЗСУ, що діє у складних умовах трьох стихій, за штатним озброєнням перевершує колег з сухопутних військ. Не дивно, що при модернізації озброєнь саме «чорна піхота» одною з перших отримає підрозділ найдорожчих і найкращих вітчизняних танків

До кінця 2018 року, згідно затверджених планів, штурмовий та оборонний потенціал морської піхоти значно зросте. Завершиться переозброєння танкового батальйону бригади морської піхоти, а інший батальйон отримає модернізовані БМП, нагадують Патріоти України.

Держава нарощує зусилля щодо забезпечення морських піхотинців новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки.

Так, танковий батальйон бригади морської піхоти повністю укомплектують танками Т-80. Ці панцерники досить маневрені, швидкісні, з потужними бойовими можливостями. До війни на Сході України морська піхота не мала на озброєні танків, але досвід АТО продемонстрував, що використання в бою танків у рази підвищує ефективність виконання бойових завдань.

Крім того, батальйон морської піхоти, що у Бердянську, отримає модернізовані БМП. Також у майбутньому окремий батальйон морської піхоти з Маріуполя, можливо, посилять ротою танків.

— Через загрози широкомасштабної агресії Росії одночасно на різних стратегічних напрямах, а це не тільки Азовська операційна зона з Кримом, але й Придністровський напрям, південні райони Одеської області (Бессарабія), адже агресор не відмовився від своїх планів дестабілізувати цю частину України, командування флоту планує створити ще одну бригаду морської піхоти. Обидві бригади морської піхоти будуть діяти разом з підрозділами ствольної і реактивної артилерії ВМС України та фактично закриватимуть все морське узбережжя країни — від міста Рені, що на річці Дунай, до Новоазовська Донецької області, — зазначає начальник відділу морської піхоти Командування ВМС ЗС України полковник Сергій Тартаковський.

У перспективі, як розповів полковник Сергій Тартарковський, у складі кожної бригади морської піхоти буде «важкий» батальйон, озброєний танками і БМП, та «легкі» батальйони, підрозділи яких виконуватимуть завдання різного спектру бойового застосування.

Наприклад, «легкі» роти морпіхів діятимуть автономно з різних напрямків: потраплятимуть в район виконання завдань парашутним способом з повітря, на вертольотах, висаджуватимуться на узбережжя з десантних кораблів та катерів або механізованим способом на бронемашинах. За належної вогневої підтримки інших штатних підрозділів морської піхоти або приданих сил вони мають ефективно діяти на будь-якій місцевості, включаючи море, дельти річок, гори, та в містах. Їхні спроможності дозволятимуть діяти з відривом від основних сил.

Ті завдання, які колись виконував батальйон, відтепер мають бути по силах одній роті, завдання якої вже бере на себе взвод. Тобто зараз морська піхота вчиться досягати мети значно меншими силами. Іншими словами, для виконання конкретного тактичного завдання буде створюватися тактична група, яка матиме оптимальну чисельність, добре навчених бійців та потужне озброєння. Наприклад, для ведення пошуково-рейдових дій у разі виявлення незаконних бандформувань або протидії висадці десанту на морському узбережжі автономно працюватиме тактична група морпіхів одного складу. А, приміром, для захисту острова Зміїний від висадки підрозділів агресора потрібен зовсім інший комплект сил та озброєння, тому і підготовка військовослужбовців буде відповідна.

За словами полковника Сергія Тартаковського, найближчим часом морпіхи відновлять бойові спроможності щодо проведення морської десантної підготовки з фактичним виходом бронетранспортерів з твіндека корабля у відкрите море та подолання його вплав. Така система підготовки на сьогодні вкрай необхідна, оскільки не завжди корабель зможе підійти до узбережжя або ж, приміром, є загроза ураження кораблів на урізі води. До анексії Криму морська піхота такі можливості мала та успішно десантувалася за декілька кілометрів від берега як з великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський», так і з середнього десантного корабля «Кіровоград» (зараз «Юрій Олефіренко»).

Варто пам'ятати, що морська піхота США вже давно застосовує у бою танки. І таке поєднання цілком себе виправдало. Тож рухаємося до стандартів НАТО. Зокрема на озброєнні Корпусу морської піхоти і армії США стоять танки M1 Abrams.

Під час проведення операцій «Щит пустелі» та «Буря в пустелі», а також миротворчої операції в Боснії, бойових дій в Іраку та Афганістані ці танки пройшли випробування вогнем та продемонстрували високу ефективність.

Власне кажучи, Abrams — це основний бойовий танк третього покоління виробництва США, який був розроблений в 1970-і роки і серійно випускається з 1980-го. Танк оснащений 120-міліметровою гарматою, здатною вражати цілі на відстані більше однієї милі. В армії США налічується понад 5850 одиниць M1 Abrams.

Цей танк захищений бронею, розробленою на основі британської розробки «Чобхем». Вона є композитною та утворюється з декількох шарів різних сплавів броньової сталі, кераміки, пластичних композитів і кевлару.

Також ця бойова машина стоїть на озброєнні збройних сил Єгипту, Саудівської Аравії, Кувейту, Іраку, Австралії і Марокко.

Джерело

Хіти тижня. Милованова взагалі назвала розумово відсталою особою: Тимошенко висунула жорсткий ультиматум Зеленському

неділя, 15 грудень 2019, 14:00

Лідерка "Батьківщини" виступила з окремою заявою, в якій згадала величезну кількість українців, що виступають проти продажу землі. Юлія Тимошенко висунула ультиматум Зеленському та заявила про свої вимоги, серед яких необхідність відкласти прийняття "з...

"Вижу перспективу попытки "наказания" Украины за "...несговорчивость". Интересно посмотреть на Зеленского во время нового Дебальцево", - Арестович

неділя, 15 грудень 2019, 13:58

Російська влада може помститися Зеленському новою війною на Донбасі. При цьому він закликав українське суспільство дуже уважно контролювати конкретний зміст законопроекту про децентралізацію. На предмет того, щоб вона випадково не стала федералізацією....