Дешеві автомобілі та їжа з Європи: як Україна буде знижувати ввізні мита

Завтра ми увійдемо в зону вільної торгівлі.

Фото: aktiv.com.ua

З моменту вступу України до зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, тобто з 1 січня 2016 року, величезного напливу європейських товарів на український ринок не відбудеться. Одна з причин - Україна обнулить ввізні мита тільки на 70% європейських товарів, інші групи чекає лібералізація протягом декількох років, інформують Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".

Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, торговий представник України Наталія Микольська під час прямого ефіру на одному з телеканалів, повідомляє прес-служба відомства.

"Мінекономрозвитку і Нацбанк розробили прогноз розвитку українського ринку після набуття чинності угоди про ЗВТ з Євросоюзом. Згідно з нашими даними, ні обвалу ринку вітчизняних товарів, ні величезного напливу європейських товарів не буде", - запевнила вона.

За її словами, на цей процес впливають одразу декілька стримуючих факторів. "По-перше, це девальвація гривні, яка означає, що наш товар є більш дешевим, а значить конкурентоспроможним. По-друге, поступове впровадження нульових ставок: ми не обнуляємо всі мита одразу - лише 70% усіх товарів імпорту з ЄС матимуть нульові ставки, для інших товарів діятимуть перехідні періоди або режими з обмежень", - розповіла Микольська.

Зокрема, за даними Мінекономрозвитку, введення нульових ставок з 1 січня 2016 року відбудеться для наступних груп товарів: промислові, сільськогосподарські і товари переробної та харчової промисловості.

Крім того, по товарах текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насінну продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження буде симетрична відміна ввізних мит обома сторонами.

Надалі тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом 3-річного (деякі види рибної продукції, взуття, труби і т.і.), 5-річного (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і т.і.) і 7-річного (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива тощо) періодів.

У свою чергу Україна матиме можливість знизити ввізні мита протягом 3-річного (шапки, парасольки, бруківка і т.і.), 5-річного (посуд, обладнання для миття, трактори і т.і.), 7-річного (автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами і т.і.) і 10-річного (автомобілі легкові) перехідних періодів.

"Завдяки такій тарифній лібералізації на нашому ринку з'являться дешеві європейські товари, для яких вже з наступного дня скасовується додатковий імпортний збір. Крім того, це буде стимулювати вітчизняних виробників вдосконалювати свій товар - підвищувати якість, більше уваги приділяти маркетингу", - додала Наталія Микольська.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, з 1 січня 2016 року митницею ДФС будуть безкоштовно видаватися сертифікати з перевезення товару EUR.1.

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...