Питання деокупації Криму стосується також Грузії, Румунії та Туреччини як країн Чорноморського регіону. В інтерв'ю агентству РБК національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв розповів, що ці країни також можуть брати участь в переговорах по деокупації Криму в форматі "Женева плюс", передають Патріоти України.
Сам Джемілєв вважає їх можливими учасниками переговорного процесу. "Я думаю країни, які зараз задіяні в мінському процесі можуть увійти в формат" Женева + ". І я вважаю, що повинні бути також країни Причорномор'я, оскільки питання деокупації Криму зачіпає чорноморські країни - Туреччину, Румунію, Грузію", - прокоментував він.
"Питання деокупації території не повинен розділятися на східне і південне. Повинно бути чітко зазначено, що санкції європейських країн можуть бути послаблені тільки після забезпечення територіальної цілісності України. На жаль, відбувся поділ.
За Крим - одні санкції, щодо сходу України - зовсім інші. Йдуть розмови про те, що, якщо Росія буде виконувати мінські домовленості, і відповідно, Україна отримає контроль над територією Луганської та Донецької областей, то певні санкції можуть бути зняті. Ми категорично проти цього." - пояснив Джемілєв.
"В такому випадку повністю не забезпечується територіальна цілісність України. Потрібно говорити про деокупацію всіх територій. І в зв'язку з цим ми говорили, що потрібно створити нову платформу або ж включити питання Криму в мінський процес, на що, зрозуміло, Росія не піде.
Оскільки вона вже змінила Конституцію, де прописала, що Крим - російська територія. Про створення нової платформи, ми говорили, що її можна реалізувати на базі країн, які підписали Будапештський меморандум. Президент Порошенко недавно сказав, що це може бути формат "Женева +". Це також не погано." - підсумував кримськотатарський лідер.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...