До переговорів з деокупації Криму можуть долучитися ще декілька країн, - Джемілєв

Санкції європейських країн, які були запроваджені проти РФ внаслідок окупації Криму і Донбасу, не можна розділяти, впевнений лідер кримських татар.

Мустафа Джемілєв. Фото:censor.net.ua

Питання деокупації Криму стосується також Грузії, Румунії та Туреччини як країн Чорноморського регіону. В інтерв'ю агентству РБК національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв розповів, що ці країни також можуть брати участь в переговорах по деокупації Криму в форматі "Женева плюс", передають Патріоти України.

Сам Джемілєв вважає їх можливими учасниками переговорного процесу. "Я думаю країни, які зараз задіяні в мінському процесі можуть увійти в формат" Женева + ". І я вважаю, що повинні бути також країни Причорномор'я, оскільки питання деокупації Криму зачіпає чорноморські країни - Туреччину, Румунію, Грузію", - прокоментував він.

"Питання деокупації території не повинен розділятися на східне і південне. Повинно бути чітко зазначено, що санкції європейських країн можуть бути послаблені тільки після забезпечення територіальної цілісності України. На жаль, відбувся поділ.

За Крим - одні санкції, щодо сходу України - зовсім інші. Йдуть розмови про те, що, якщо Росія буде виконувати мінські домовленості, і відповідно, Україна отримає контроль над територією Луганської та Донецької областей, то певні санкції можуть бути зняті. Ми категорично проти цього." - пояснив Джемілєв.

"В такому випадку повністю не забезпечується територіальна цілісність України. Потрібно говорити про деокупацію всіх територій. І в зв'язку з цим ми говорили, що потрібно створити нову платформу або ж включити питання Криму в мінський процес, на що, зрозуміло, Росія не піде.

Оскільки вона вже змінила Конституцію, де прописала, що Крим - російська територія. Про створення нової платформи, ми говорили, що її можна реалізувати на базі країн, які підписали Будапештський меморандум. Президент Порошенко недавно сказав, що це може бути формат "Женева +". Це також не погано." - підсумував кримськотатарський лідер.

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...