Питання деокупації Криму стосується також Грузії, Румунії та Туреччини як країн Чорноморського регіону. В інтерв'ю агентству РБК національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв розповів, що ці країни також можуть брати участь в переговорах по деокупації Криму в форматі "Женева плюс", передають Патріоти України.
Сам Джемілєв вважає їх можливими учасниками переговорного процесу. "Я думаю країни, які зараз задіяні в мінському процесі можуть увійти в формат" Женева + ". І я вважаю, що повинні бути також країни Причорномор'я, оскільки питання деокупації Криму зачіпає чорноморські країни - Туреччину, Румунію, Грузію", - прокоментував він.
"Питання деокупації території не повинен розділятися на східне і південне. Повинно бути чітко зазначено, що санкції європейських країн можуть бути послаблені тільки після забезпечення територіальної цілісності України. На жаль, відбувся поділ.
За Крим - одні санкції, щодо сходу України - зовсім інші. Йдуть розмови про те, що, якщо Росія буде виконувати мінські домовленості, і відповідно, Україна отримає контроль над територією Луганської та Донецької областей, то певні санкції можуть бути зняті. Ми категорично проти цього." - пояснив Джемілєв.
"В такому випадку повністю не забезпечується територіальна цілісність України. Потрібно говорити про деокупацію всіх територій. І в зв'язку з цим ми говорили, що потрібно створити нову платформу або ж включити питання Криму в мінський процес, на що, зрозуміло, Росія не піде.
Оскільки вона вже змінила Конституцію, де прописала, що Крим - російська територія. Про створення нової платформи, ми говорили, що її можна реалізувати на базі країн, які підписали Будапештський меморандум. Президент Порошенко недавно сказав, що це може бути формат "Женева +". Це також не погано." - підсумував кримськотатарський лідер.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...