Другий шанс: У Нідерландах можуть провести ще один референдум по Україні, - ЗМІ

Негативний результат у Нідерландах для українців не повинен стати розчаруванням, через яке можуть опуститися руки - ЄС та Україні просто треба проводити активнішу комунікаційну політику, розвиваючи демократичні структури.

У Нідерландах можуть провести ще один референдум. Ілюстрація:obozrevatel.com

Другий референдум, щодо угоди про асоціацію України і ЄС, може пройти в Нідерландах. Про це заявила депутат Європарламенту від Польщі Ружа Тун, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

"Євросоюз весь час видозмінюється і розвивається. Ясна річ, що може відбутися в Нідерландах і другий референдум. Але, я вважаю, що про Євросоюз ми не повинні говорити виключно категоріями членства чи не членства. Бо природа ЄС може змінюватися.

Може бути рівень співпраці з країнами, які не обов'язково планують стати членами ЄС, критерії якого є дуже вимогливими. Тому що можна без членства бути в дуже тісному політичному союзі з ЄС, а також в економічному союзі. Тому можна напрацювати якісь форми дуже тісної співпраці, взаємоконтроль", - сказала вона.

Вона зазначила, що нинішній Євросоюз може поділитися на групи різної швидкості інтеграції, тобто перша швидкість і друга швидкість інтеграції. Бо ми зараз в часі, коли динаміка розвитку Євросоюзу може бути досить різна і ми не повинні зациклюватись тільки на одному сценарії розвитку на майбутнє.

"Я б порадила Україні те саме, що порадила б і Євросоюзу. Що маємо проводити кращу політику комунікації з людьми, поліпшити комунікацію між собою – між ЄС та Україною. В самому ЄС багато є непорозуміння, недоговореного, низький рівень знань про сам Євросоюз і як він функціонує і яке його майбутнє. Існує багато міфів, викривленої інформації.

Часом і рішення ухвалюються в ЄС, які не завжди є позитивними для майбутнього Європи. Я б порадила і ЄС, і Україні, щоб розвивали демократичні структури, щоб громадяни ЄС мали впевненість і не боялися якихось змін, що, мовляв, знову буде швидше розширення ЄС – тепер за рахунок України. І про саму Україну її західні партнери в Європі мало знають.

А часто їхні знання є негативного плану. Тому треба поширювати корисну інформацію про Україну, а самій Україні треба перш за все виконувати європейські критерії, які потрібні для вступу до Євросоюзу колись. І також голосно розповідати про виконання цих критеріїв." - вважає Ружа Тун.

План Трампа щодо України - це не акт миру, а акт капітуляції, - The Telegraph

п’ятниця, 25 квітень 2025, 6:43

План президента США Дональда Трампа щодо України – це не акт миру, а акт капітуляції. Про це у колонці для The Telegraph пише політолог, колишній старший радник зі спеціальних ініціатив в Інституті стратегії та політики New Lines Джеймс Снелл, передают...

Хтось когось має за ідіота? Президент США назвав "велику поступку", на яку начебто готова піти Росія задля миру з Україною

четвер, 24 квітень 2025, 23:56

Росія у межах поступок для досягнення миру в Україні готова припинити війну та "відмовитися від повного захоплення української території". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня, передають Патр...