Під удар нових антиросійських санкцій США можуть потрапити країни, які співпрацюють з Російською Федерацією в оборонній та енергетичній сферах. Про це йдеться в матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні Апострофа, повідомляють Патріоти України.
Так, аналітики Stratfor нагадують, що вторинні санкції не нові для зовнішньої політики США. Вашингтон використовував такі заходи проти Ірану до підписання ядерної угоди в 2015 році, щоб Тегеран змінив свою поведінку. Але Росія, на відміну від Ірану, може похвалитися надійними енергетичними відносинами з Європою і Китаєм, а також зв'язками в оборонній сфері з багатьма державами. Вторинні санкції проти Росії, передбачені законом "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), можуть вплинути на відносини Штатів з цими країнами.
Відзначається, що, відповідно до CAATSA, будь-які компанії та фізичні особи з третьої країни, які укладають велику угоду з російським оборонним або розвідувальним сектором, будуть покарані.
"Компанії і приватні особи можуть подати заявку на звільнення від санкцій. Однак отримання такого звільнення вимагатиме від американської влади підтвердження не тільки того, що це не зашкодить інтересам національної безпеки США, але також і того, що Росія доклала значні зусилля по скороченню числа і інтенсивності кібератак", - йдеться в матеріалі приватної розвідки.
З огляду на те, що Кремль навряд чи піде на це найближчим часом, країни, які бажають продовжити торгівлю з російськими оборонним або розвідувальним секторами, можуть попросити про виняток.
Такий тимчасове відступ від правил, який має максимальну тривалість у 180 днів, вимагає від посадових осіб США засвідчити, що заявник істотно скорочує кількість великих угод з російськими суб'єктами. Але такий порядок виключення може привернути небажану увагу до країн, які займаються торгівлею з Росією, і дати Вашингтону важелі, щоб спробувати домогтися від них поступок.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...