Друзям Путіна приготуватись: У Stratfor пояснили, які ще країни можуть потрапити під удар нових антиросійських санкцій США

Будь-які компанії та фізичні особи з третьої країни, які укладають велику угоду з російським оборонним або розвідувальним сектором, будуть покарані.

Ілюстрація: censor.net.ua

Під удар нових антиросійських санкцій США можуть потрапити країни, які співпрацюють з Російською Федерацією в оборонній та енергетичній сферах. Про це йдеться в матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні Апострофа, повідомляють Патріоти України.

Так, аналітики Stratfor нагадують, що вторинні санкції не нові для зовнішньої політики США. Вашингтон використовував такі заходи проти Ірану до підписання ядерної угоди в 2015 році, щоб Тегеран змінив свою поведінку. Але Росія, на відміну від Ірану, може похвалитися надійними енергетичними відносинами з Європою і Китаєм, а також зв'язками в оборонній сфері з багатьма державами. Вторинні санкції проти Росії, передбачені законом "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), можуть вплинути на відносини Штатів з цими країнами.

Відзначається, що, відповідно до CAATSA, будь-які компанії та фізичні особи з третьої країни, які укладають велику угоду з російським оборонним або розвідувальним сектором, будуть покарані.

"Компанії і приватні особи можуть подати заявку на звільнення від санкцій. Однак отримання такого звільнення вимагатиме від американської влади підтвердження не тільки того, що це не зашкодить інтересам національної безпеки США, але також і того, що Росія доклала значні зусилля по скороченню числа і інтенсивності кібератак", - йдеться в матеріалі приватної розвідки.

З огляду на те, що Кремль навряд чи піде на це найближчим часом, країни, які бажають продовжити торгівлю з російськими оборонним або розвідувальним секторами, можуть попросити про виняток.

Такий тимчасове відступ від правил, який має максимальну тривалість у 180 днів, вимагає від посадових осіб США засвідчити, що заявник істотно скорочує кількість великих угод з російськими суб'єктами. Але такий порядок виключення може привернути небажану увагу до країн, які займаються торгівлею з Росією, і дати Вашингтону важелі, щоб спробувати домогтися від них поступок.

"Це ж не ставка в букмекерській конторі": У ГУР пояснили, чому ЗСУ не зайшли в Крим до літа, як обіцяв Буданов

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:55

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов говорив про можливий сценарій, коли заявляв, що наші військові зайдуть до Криму навесні 2023 року. Відбуваються корективи наших планів, проте зрештою Україна звільнить п...

Окупантам приготуватися: Резніков заговорив про українські ракети дальністю 1000 км

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:45

Україна має дуже хороші перспективи створення свого оборонного сектора ракет. Вони мають дальність понад 1000 км. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков. В Україні було затверджено ракетну програму, на яку вже було виділено офіційні кошти, пере...