Екс-суддя КС Шишкін: Змінюючи Конституцію, Україна відбілює Путіна

Україні не можна змінювати Конституцію, оскільки це дасть президенту РФ аргумент, що Росія не є агресором.

Віктор Шишкін. Фото: скріншот

Екс-суддя Конституційного Суду України Віктор Шишкін заявив, що в умовах воєнного стану Україні не можна змінювати Конституцію, оскільки це дасть президенту РФ Володимиру Путіну аргумент, що Росія не є агресором.Про це Віктор Шишкін сказав в ефірі телепрограми "Шустер LIVE, зазначають Патріоти України.

За словами судді, у своїй особливій думці до нового проекту Конституції він, будучи ще на посаді судді КС, написав, що Україна знаходиться в стані війни.

"Я проти фейковості в конституційному процесі, який сьогодні проводить наша влада. Я написав, що у нас є умови воєнного стану. На мене всі накинулися і сказали, що президент не ввів військовий стан.

Але у нас в Конституції є кілька термінів - "введення воєнного стану" і "наявність умов воєнного стану". КС повинен оцінити саме через призму наявності умов воєнного стану", - зазначив він.

Шишкін підкреслив, що за всіма ознаками в Україні є умови воєнного стану.

"Мої колеги Следенко, Мельник, тому що я вже не був суддею, в своїх особливих думках на схожі проекти ще далі розвинули цей напрям і вже нарахували на сьогоднішній день нормативних актів штук сто (що свідчать про наявність воєнного стану)", - зазначив він.

Екс-суддя підкреслив, що ООН поки не визнала президента РФ Володимира Путіна агресором.

"Йому треба якось захищатися. Якщо Україна змінює свою Конституцію, то Україна таким чином вважає, що у неї немає умов воєнного стану ... Якщо ми на сьогоднішній день відмовимося від того, що у нас є умови воєнного стану, прийняттям конституційних змін, таким чином ми підтверджуємо, що у нас немає умов воєнного стану. А якщо у нас немає умов воєнного стану, то чому ми причепилися до Путіна?" - пояснив Шишкін.

Він зазначив, що ця ідея перспективно небезпечна. "Ви думаєте сьогоднішнім днем, а треба думати завтрашнім. Війна не один рік. І всі сили треба спрямовувати на те, щоб відбити агресію, а не для того, щоб допомагати Путіну реабілітувати себе на міжнародній арені", - підсумував суддя.

Як відомо, 2 лютого президент України Петро Порошенко заявив, що сподівається на остаточне прийняття Верховною Радою проекту змін до Конституції в частині правосуддя в найближчі місяці.

Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...

План зробити це "якнайшвидше": Бельгія обіцяє прискорити передачу Україні своїх F-16

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:24

Раніше повідомлялося, що Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року. Влада Бельгії вирішила передати Україні винищувачі F-16 вже у 2024 році, хоча точні терміни поки що невідомі. Про це на спільній прес-конференції заявили прем'єр Бельгії Александер Д...