Голова КС Литви пояснив, за що можна виключити Росію з Ради Європи

Підставою для виключення країни з РЄ може бути не тільки порушення ключових статтей Європейської конвенції прав людини, а й порушення Статуту організації.

Ілюстрація:5 канал

Росію можна виключити з Ради Європи за порушення Статуту організації, заявив глава Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас. Про це пише УНІАН, передають Патріоти України.

Таким чином у Вільнюсі прокоментували заяву новообраного глави Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті, який наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом.

Жалімас розповів, що підставою для виключення країни з Ради Європи може бути не тільки порушення ключових статтей Європейської конвенції прав людини, а й порушення Статуту організації.

Цей механізм міститься в ст. 8 Статуту РЄ. Вона допускає виключення країни з організації за серйозне порушення 3 статті. Остання ж передбачає, що член Ради Європи повинен визнавати принципи верховенства закону.

Глава КС Литви підкреслив, що агресія, включаючи незаконне захоплення і анексію іноземної території, - найсерйозніше порушення верховенства права (rule of law) в міжнародних відносинах.

"На думку Нюрнберзького трибуналу, це найважчий міжнародний злочин. І він завжди супроводжується численними і серйозними порушеннями прав людини, що підтверджується повідомленнями і резолюціями різних міжнародних організацій про ситуацію в Криму", - зазначив він.

Розстрілювали в голову і зі спини: В ООН розкрили страшну правду про злочини російських військових під Іловайськом

середа, 22 травень 2019, 0:20

До полонених українців застосовували тортури, найпоширенішими з яких були побиття, в тому числі з елементами сексуального насильства, імітація страти і інші погрози фізичного насильства. Частину українських захисників вбили в 2014 році під Іловайськом ...

Хіти тижня. Зеленського підписав свій перший указ

вівторок, 21 травень 2019, 23:55

Чи сприйме армія новообраного президента, як дійсного, а не формального лідера? Президент Володимир Зеленський підписав свій перший указ про прийняття повноважень Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. Відповідний указ оприлюднено на сайті...