Голова КС Литви пояснив, за що можна виключити Росію з Ради Європи

Підставою для виключення країни з РЄ може бути не тільки порушення ключових статтей Європейської конвенції прав людини, а й порушення Статуту організації.

Ілюстрація:5 канал

Росію можна виключити з Ради Європи за порушення Статуту організації, заявив глава Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас. Про це пише УНІАН, передають Патріоти України.

Таким чином у Вільнюсі прокоментували заяву новообраного глави Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті, який наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом.

Жалімас розповів, що підставою для виключення країни з Ради Європи може бути не тільки порушення ключових статтей Європейської конвенції прав людини, а й порушення Статуту організації.

Цей механізм міститься в ст. 8 Статуту РЄ. Вона допускає виключення країни з організації за серйозне порушення 3 статті. Остання ж передбачає, що член Ради Європи повинен визнавати принципи верховенства закону.

Глава КС Литви підкреслив, що агресія, включаючи незаконне захоплення і анексію іноземної території, - найсерйозніше порушення верховенства права (rule of law) в міжнародних відносинах.

"На думку Нюрнберзького трибуналу, це найважчий міжнародний злочин. І він завжди супроводжується численними і серйозними порушеннями прав людини, що підтверджується повідомленнями і резолюціями різних міжнародних організацій про ситуацію в Криму", - зазначив він.

Кулеметник був не один: РосЗМІ випадково видали додаткові подробиці "страйку" ЗСУ по позиції окупантів

п’ятниця, 22 березень 2019, 0:20

Пропагандисти Кремля, описуючи "жорстоку підступність бандерівців", уточнили розміри втрат найманців. Російські ЗМІ підтвердили загибель більш ніж одного бойовика внаслідок нещодавнього удару сил ООС по позиціях противника на Донбасі. Про це в Facebook...

Хіти тижня. Атакувати Україну: Військовий експерт розповів, що Росія задумала в Азовському морі (відео)

п’ятниця, 22 березень 2019, 0:10

Додаткові військові кораблі РФ в Азовському морі, які напередодні приступили до патрулювання, створюють значні перепони для дій українських військових. Їх призначення - атакувати Україну. Таку думку в ефірі ObozTV озвучив військовий експерт Антон Міхне...