У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вважають, що говорити про підтвердження повноважень російської делегації після проведення виборів до Держдуми "поки занадто рано". Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на співробітника апарату ПАРЄ, зазначають Патріоти України.
З цієї причини в асамблеї відмовляються офіційно коментувати заяви Києва з приводу можливого виходу з ПАРЄ української делегації на знак повернення Росії в асамблею.
При цьому співробітник ПАРЄ сказав, що "емоції українців можна зрозуміти", але такий крок був би "невиправданим з точки зору подальшого захисту інтересів самої України в ПАРЄ".
У той же час Deutsche Welle, посилаючись на свої джерела повідомляє, що в асамблеї сформувалася "впливова меншість", яка виступає за повернення російської делегації в ПАРЄ. Як наголошується, в неї входять лідери деяких політичних груп, які керуються принципом: "Росія занадто велика, щоб її ігнорувати".
Як відомо, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. В знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року.
17 січня 2016 року стало відомо, що Росія відмовляється від участі в січневій сесії ПАРЄ, щоб уникнути продовження санкцій. Глава комітету Держдуми Олексій Пушков заявив, що Росія збереже членство в Раді Європи, але тимчасово відмовляється брати участь в засіданнях його Парламентської асамблеї у зв'язку з "неадекватністю настроїв, які склалися в цьому органі". У ПАРЄ зазначили, що в цьому випадку Росія не зможе брати участь в роботі ПАРЄ в 2016 році.
Як повідомлялося, приймати чи нову російську делегацію, і в якому складі, в ПАРЄ будуть вирішувати на початку 2017, коли отримають заявку від Росії.
Як відомо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін на цьому тижні заявив, що Україна може припинити свою участь в роботі ПАРЄ у випадку, якщо повноваження російської делегації в цій організації будуть визнані, незважаючи на нелегітимність виборів до Держдуми на території окупованого Криму.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...