"У січні 2013 року перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов відвідав США з "неофіційним візитом". Він провів зустріч з представниками інвестиційного фонду FranklinTempleton, який потім почав активно скуповувати українські євробонди. У результаті фонд сконцентрував третину боргових зобов'язань України. Найбільший пакет в $5 млрд FranklinTempleton купив на початку листопада 2013 року, якраз напередодні Майдану", - пише видання.
За інформацією "Цензора", Арбузов домовився про розміщення в фонді грошей "Сім'ї", відмитих в ОАЕ, Гонконгу, Уругваї, на Кіпрі, для купівлі євробондів України зі знижкою в 50%.
"На даний момент є підстави стверджувати, що посередником, що допомагав скуповувати євробонди в інтересах "Сім'ї", була компанія "Інвестиційний капітал України" (ICU), яким на той момент керувала нинішня керівник НБУ Валерія Гонтарєва", - стверджує видання.
У розслідуванні вказується, що "сім'я" не перший раз залучала компанію Валерії Гонтарєвої для реалізації схем по виведенню коштів з держструктур і держкомпаній.
"У лютому 2014 року компанія Гонтарєвої виступила посередником в угоді купівлі-продажу цінних паперів між Аграрним фондом та "Брокбізнесбанком". На перший погляд держструктура і комерційний банк вчинили цілком законну угоду РЕПО. Аграрний фонд передав фінустанові свої ОВДП на суму трохи більше 2 млрд грн.
Зворотний викуп планувався на початок травня. При цьому гроші фонд вирішив не забирати, а покласти на довгостроковий депозит, щоб заробити на відсотках! В свою чергу "Брокбізнесбанк" (нагадаємо, на той момент він належав Сергію Курченку) вирішив провернути таку ж угоду з Нацбанком, отримавши в обмін на ОВДП готівку. В кінцевому рахунку, в "Брокбізнесбанк" була введена тимчасова адміністрація, депозит "Аграрного фонду" згорів, а отримані з НБУ мільярди безслідно зникли", - пише" Цензор ".
Представник групи "Депутатський контроль" нардеп Максим Поляков не виключив, що Гонтарєва перебувала в змові з Януковичем і його оточенням.
"Якщо ми говоримо про Гонтарєву, то вона - найталановитіший менеджер по виведенню грошей з країни за часів Януковича. Вона якраз тоді працювала, обслуговувала його компанії. Тому при теперішній голові НБУ грошей (сім'ї Януковича) ми не отримаємо", - стверджує депутат .
На думку видання, стає зрозуміло, чому розслідування щодо "мільярдів Януковича" фактично заморожено. У тому, щоб ця тема була спущена на гальмах, зацікавлені нинішні вищі чиновники, які допомагали "Родині" виводити гроші з України.
"І агентство з розшуку активів, яке повинно почати роботу в червні поточного року, навряд чи прискорить процес. Адже для того, щоб гроші повернулися, потрібна політична воля перших осіб в державі. А якщо вищі чиновники не просто зацікавлені в поверненні цих грошей, але і, навпаки, всіляко перешкоджають цьому, Україна, швидше за все, ніколи не побачить мільярдів Януковича", - резюмує "Цензор".
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: