Якщо працювати: У Камбіні назвали 10 головних завдань на 2016 рік, які стануть визначальними для українців

Кабінет Міністрів України розповів, чим буде зайнятий. Експерти вважають, що в кращому випадку зроблять половину від задуманого.

Кабмін назвав 10 головних завдань на 2016 рік. Фото: aif.ua.

Затверджений Кабінетом міністрів план роботи на 2016 рік передбачає виконання завдань 2015 року, які з різних причин так і не були реалізовані, але як і раніше залишаються актуальними. Водночас, екс-секретар Кабміну Віктор Лисицький впевнений, що документ зверстаний на п'ятирічну перспективу і буде актуальним ще довго, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Зокрема, серед планів уряду пріоритетними експерти виділяють і реформи освіти, медицини, зміцнення обороноздатності армії, підготовку законодавчої бази до відкриття ринку землі, податкову реформу.

Цінність плану експерти також бачать в його деталізації: який закон або підзаконний акт повинен бути прийнятий, в які терміни, яке міністерство відповідає.

У свою чергу, президент Украналітцентру Олександр Охріменко вважає, що плани уряду вдасться реалізувати в кращому випадку наполовину, оскільки більшість завдань передбачають величезні фінансові витрати на їх реалізацію.

Щось, за словами експерта, вдасться реалізувати, в основному в культурній та освітній сфері: створення фільмів, прорив інформблокади на Донбасі і в Криму. Але напевно зависнуть соціальні питання, та ж монетизація пільг, оскільки вона непідйомна для держбюджету.

Земля: в приватні руки

Кабмін готує ринок продажу сільгоспземлі: вже до липня в Раду повинен потрапити пакет законопроектів, який передбачає з 2017 р. перехід державної ріллі в приватні руки за гроші, а з 2019-го свої земельні паї зможуть продати і громадяни.

Уряд обіцяє, що ринок землі буде прозорим, а ціни - справедливими, оскільки торги пройдуть тільки в електронному вигляді. Держгеокадастр повинен завершити інвентаризацію та грошову оцінку всіх сільгоспземель до початку 2017 року, а переоцінку угідь планують раз на 10 років.

Шахти: продати і закрити

До 2020 р. влада планує поступово продати або закрити всі державні вугільні шахти. Головною проблемою в такому випадку, на думку експертів, стане працевлаштування колишніх гірників, оскільки близько 20 шахт із 34, що розміщені на контрольованій території, збираються закрити у зв'язку зі збитковістю.

Батьківщина: любов у кіно

Українці повинні відчути себе повноцінною нацією. Допоможуть цьому нові патріотичні фільми, які створять на гроші або за допомогою держави. Очікується, що до 2020 року кожна третя стрічка буде розповідати про українську історію та її національних героїв (зараз таких менше і майже всі були зняті більше 20 років тому).

Боротьба: за уми і правду

Кабмін не тільки продовжить допомагати матеріально біженцям з Донбасу і Криму, але також стане переконувати їх через ЗМІ та місцеві органи влади осісти на новому місці. Планують підтримати і кримських татар: вже на днях почне виходити нове видання "Крим - це Україна", а з 1 травня телеканал UA/ TV покаже цикл передач про татар.

Посилиться інформполітика і відносно жителів окупованого Донбасу: на горі Карачун під Маріуполем в травні відновлять 180-метрову телевежу, і почне працювати радіо "Донбас".

"Коли немає сирени – працюємо й служимо": Зеленський прокоментував вихідний у Раді, нардеп відреагував

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:30

Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...

"Атака на наш суверенітет": Сійярто обурений американськими санкціями проти "Газпромбанку"

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:55

Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...